СЕВИЉА У НЕМОГУЋОЈ МИСИЈИ: Да ли "бербери" могу да "обрију" "грађане"?

06. 09. 2022. у 09:28 >> 09:33

ПЕП Гвардиола поново у Шпанији.

СЕВИЉА У НЕМОГУЋОЈ МИСИЈИ: Да ли бербери могу да обрију грађане?

Веома занимљиво биће вечерас од 21.00 на "Рамон Санчез Писхуану". Севиља дочекује једног од фаворита за освајање Лиге шампиона - Манчестер сити. "Бербери" у дуел групе "Г" улазе након дебакла на свом терену од Барселона (0:3), док су "грађани" минулог викенда ремизирали на "Вила парку" са Астон Вилом - 1:1.

Прошле сезоне Андалужани су и квалитативно и статистички имали најбољу одбрану Примере и једну од најучинковитијих у читавој Европи, али је спортски сектор са чувеним Монћијем на челу продао стубове одбране Дијега Карлоса и Жила Кундеа. Тренутно делује да Марсао и Нијанзу нису способни да уђу у копачке својих претходника, што се види и кроз чињеницу да Севиља нема победу од старта шампиона и да у просеку прима два гола по мечу, а од Каталонаца чак три.

Домаћин је био чак и опаснији у уводних двадесетак минута, али га је пресекао гол Рафиње, први у дресу Барселоне. Лоб Роберта Левандовског рашчишћен је са гол-линије, али је бивши фудбалер Лидса био на идеалном месту да лопту врати у супротном правцу и затресе мрежу.

Да Севиља неће славити ни 14. пут узастопно у међусобним првенственим окршајима са каталонским гигантом било је јасно у 36. минуту када је управо Жил Кунде послао прву, мајсторску лопту за Левандовског и отворио Пољаку ситуацију из које он ретко промашује.

По изласку из свлачионице на полувремену, Ћавијеви изабраници су похитали да лише окршај на "Рамон Санчез Писхуану" било какве резултатске неизвесности. Већ у 50. минуту, Кунде који је играо на позицији десног бека, главом је спустио лопту за стрелца испоставило се и последњег гола на мечу Ерика Гарсију.

Доминантно су фудбалери Манчестер ситија отворили сезону, једино је Њукасл успео да им узме бод. Таквим подвигом сада може да се похвали и Астон Вила, која је досад освајала бодове само на једном мечу (2:1 против Евертона).

Нападала је чета Пепа Гвардиоле од првог минута, повела почетком другог полувремена, али није издржала. Лион Бејли је ефектним голом изједначио и омогућио чети Стивена Џерарда да избегне пораз.

Иако није славио победу, Ерлинг Холанд је наставио да пише историју. У шестом колу стигао је до 10. поготка. Нико брже није дошао до двоцифреног голгетерског учинка у историји Премијер лиге.

Севиља и Манчестер сити последњи пут су се састали у сезони 2015/16. управо у елитном такмичењу. "Грађани" су славили на оба дуела - 2:1 код куће и 3:1 на "Рамон Санчез Писхуану".

НАШ ТИП: X2&2-4 (квота 1,70)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 5,50)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55