ПРОШЛЕ НЕДЕЉЕ СУ ПОРАЖЕНИ: Марсељ и Ајнтрахт покушаће да дођу до прве победе у елити

М.Т.

13. 09. 2022. у 14:06 >> 14:06

ПРИЛИКА за поправни после неуспеха на старту Лиге шампиона.

Прво коло није прошло по плану за Марсељ и Ајнтрахт, а међусобни меч ове две екипе у другом колу групе "Д" на стадиону ''Велодром'' данас од 21 сат биће прилика да неко од њих потенцијално дође до прва три бода у новој сезони елитног такмичења.

Марсељ је у првом колу играо у Лондону против Тотенхема, а "певци" су тријумфовали са 2:0. Француски тим пао је у другом полувремену, после искључења Мбембе у 47. минут, да би Ришарлисон за пет минута са два гола донео бодове тиму Антонија Контеа. Ипак, Марсељ је успео протеклог викенда да заборави на тај пораз и у француског шампионату стигне до победе против Лила са 2:1, па му је неуспех против Тотенхема једини у последњих пет утакмице поред четири остварене победе. Екипа Игора Тудора упркос поразу од Тотенхема налази се у доброј форми и има лепу прилику да пред домаћим навијачима дође до бодова.

За разлику од Марсеља, Ајнтрахту ствари не иду жељеним током. "Орлови" су као и Марсељ поражени у првом колу у среду, али пред домаћим навијачима од Спортинга са убедљивих 3:0 у првом мечу клуба у Лиги шампиона, а сва три гола је Ајнтрахт примио у других 45 минута. Да све буде још горе по немачког представника, протеклог викенда су у Бундеслиги дочекали Волфсбург, а екипа Ника Ковача која је до тада била без победе у новој сезони успела је минималцем да слави на ''Дојче Банк Парку'', па би трећи узастопни пораз тима из Франкфурта вероватно упалио аларме у клубу.

Тудор неће вечерас моћи да рачуна на Мбембу који ће паузирати због црвеног картона, док због повреде неће бити Педра Руиза, а свакако нема на располагању Исака Туреа, Седрика Бакамбу и Бамба Диенга који нису ни регистровани за Лигу шампиона. Веће проблеме има тренер Ајнтрахта Оливер Гласнер који не може да рачуна на Кристофера Ленца, Себастијана Родеа и Алмамија Туре за које се очекује да ће се вратити тек после репрезентативне паузе.

Ова два тима одиграла су само два међусобна меча до сада, у групној фази Лиге Европе у сезони 2018/2019. и оба пута је Ајнтрахт стигао до победе. Ипак, овај пут шансе су на страни Марсеља.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,97)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55