"ПРИЈАТЕЉСКИ" МЕЧ У СКОПЉУ: Крстајић против Северне Македоније уиграва Бугаре

26. 09. 2022. у 11:19

МЕЧ без такмичарског значаја.

ПРИЈАТЕЉСКИ МЕЧ У СКОПЉУ: Крстајић против Северне Македоније уиграва Бугаре

Утакмицом у Скопљу репрезентација Северне Македоније завршава своје учешће у Лиги нација. На стадион "Тодор Прoески" стиже Бугарска која као и домаћин нема резултатски императив на вечерашњем сусрету. Наиме, и једни и други су опстали у дивизији "Ц", Грузија је изборила пласман у виши ранг из групе "4", док се Гибралтар сели у нижи ранг.

Фудбалска репрезентација Северне Македоније је гостовала у Тбилисију пре само три дана у оквиру 5. кола "Ц" дивизије Лиге нација знајући да јој само победа са три или више голова разлике оставља шансе за прву позицију у групи. Али овога пута им престоница Грузије у којој су својевремено кроз бараж обезбедили учешће на Евру 2022, није била талична. Кажњени су популарни "рисови" за промашаје и катастрофалне реакције својих дефанзиваца и кући се вратили празних руку, док Грузини славе пласман у "Б" дивизију - 2:0.

Са Хвичом Кварацкелијом, офанзивцем који од старта сезоне одушевљава играма у Наполију, екипа коју са клупе предводи Вили Сањол има правог лидера. "Кварадона" је то показао учешћем у оба гола свог тима јер је у 35. минуту приморао Миовског на ауто-гол, а средином другог полувремена поготком запечатио победу домаћина.

Упутили су Македонци дупло више удараца ка голу ривала, озбиљно претили почетком оба полувремена преко Спировског и Елмаса, али је сјајни голман Гиорги Мамардашвили, који је недавно продужио уговор са Валенсијом, зауставио свих осам удараца који су вечерас ишли у оквир његовог гола.

Младен Крстајић сјајно је дебитовао на клупи Бугарске. Некадашњи селектор Србије предводио је свој нови тим у победи над слабашним Гибралтаром - 5:1. Биће ово још једна прилика за уигравање и припрему за нове изазове који предстоје у наредној години за Бугарску и Крстајића.

НАШ ТИП: ГГ (квота 2,12)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 2&ГГ (квота 11)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55