ГРЧКА ИГРА ЗА КИПАР: Северна Ирска прижељкује изненађење у Атини

27. 09. 2022. у 10:00 >> 14:19

КОЛИКО ће пулени Гуса Појета бити мотивисани сазнаћемо вечерас на стадиону "Јоргос Камарас".

Профимедиа

Фудбалери Грчке обезбедили су пласман у дивизију "Б" Лиге нација, а последњи меч у овом циклусу играће вечерас од 20.45 у Атини. Противник "хеленима" је Северна Ирска која уколико жели да опстане мора да направи велико изненађење и савлада некадашњег шампиона Европе.

Северна Ирска и Кипар имају по пет бодова, тзв. Косово један више, али и сусрет са Кипранима у Приштини.

Грчка је изненађујуће поражена од Кипра пре само три дана минималним резултатом.

Доминирали су "хелени" у међусобним дуелима две братске државе, добијали сваки сусрет, али су и Кипрани дочекали својих пет минута.

Од великог значаја је ова победа, иначе тек прва у групи од почетка такмичења, изабраницима Темурија Кецбаје, јер су се њоме изједначили са Северном Ирском на зачељу, те и даље имају шансе да избегну испадање у "Д" дивизију. Заслуге за то највише иду на рачун Мариноса Циониса, стрелца јединог поготка из 18. минута који је рутински решио ситуацију један на један са голманом Грчке Одисеасом Влаходимосом.

Грци су у наставку кренули по изједначујући гол, чак и стигли до њега у 87. минуту, али је он ипак поништен због офсајда.

Северна Ирска је савладала тзв. Косово пре само три дана и у добром расположењу стиже на југ континента.

Ведат Мурићи је донео предност гостима у 58. минуту и све до финиша сусрета изледало је да се у Белфасту спрема изненађење. Међутим, Гевин Вајти је у 82. минуту поравнао резултат, док се врхунац драме десио у другом минуту судијске надокнаде када је Џош Магенис погодио мрежу Аријента Мурићија.

Грчка ће на вечерашњем сусрету играти за братски Кипар, а колико ће пулени Гуса Појета бити мотивнисани сазнаћемо на стадиону "Јоргос Камарас". Подсетимо, "хелени" су савладали Северну Ирску као гости у претходном међусобном сусрету са 1:0.

НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,53)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55