ЗЕЛЕНИ НАСТАВЉАЈУ ПОХОД НА ПРВУ ТИТУЛУ ПОСЛЕ 13 ГОДИНА: Арис је откинуо бодове Олимпијакосу, може ли и Панатинаикосу?

О. М.

05. 04. 2023. у 08:21

ФУДБАЛЕРИ Панатинаикоса гостују Арису у утакмици 29. кола грчке Суперлиге.

Зелени тренутно деле прву позицију са АЕК-ом, а с обзиром на то да су по додатним параметрима у предности, ако и на крају сезоне буду бодовно изједначени, окитиће се насловом шампиона Грчке, први пут од 2010. године.

А да то неће бити нимало лако видело се у прошлом колу када је Волос откинуо два бода изабраницима Ивана Јовановића, ремијем без голова.

Осим тога, АЕК није једини противкандидат Панати, титули се надају и два последња шампиона Грчке, троструки узастопни Олимпијакос и Арисов градски ривал ПАОК који је подигао трофеј 2019. године.

Арис је, уз поменути Волос, једна од две екипе које су у плеј-офу за титулу само да попуне број од шест екипа, мада су и једни и други током регуларног дела сезоне показали да су ипак за више од нијансе бољи од остатака лиге који ће такмичење наставити у плеј-ауту.

То су "црно-жути" показали и у прошлом колу када су откинули бод Олимпијакосу на ''Караискакију'' (2:2)

Панатинаикосу нису успели да откину ниједан у два овосезонска сусрета, мада су били близу и оба пута су их минуте делиле од ремија. У октобру, у првом сусрету било је 1:0 за ПАО на ''Николаидису'', а гол је постигао Спорар у другом минуту надокнаде. У реваншу у Солуну, Арис је повео а Панатинаикос брзо изједначио али је до потпуног преокрета гост стигао тек у 87. минуту. За Панатинаикос је први погодио Данијел Манчини у 36. минуту. Себастијан Паласиос је такође нашао мрежу. Једини гол Ариса постигао је Мозес Одубајо у 10. минуту.

На последњих пет међусобних сусрета Панатинаикос има више успеха и непоражен је, уз само један неодлучан меч. Арис тражи своју прву лигашку победу у сусретима између две екипе од септембра 2021.

Као домаћин, Арис ове сезоне има девет победа, два ремија и два пораза у 13 утакмица у Суперлиги. На гостовањима ове сезоне Панатинаикос има девет победа, два ремија и два пораза, последњи од Астераса 30. јануара.

На последњих десет сусрета ових екипа само два пута је пало више од два гола.

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&0-2 (квота 1,82)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55