"СВЕЦИ" У (НЕ)МОГУЋОЈ МИСИЈИ: Швеђани имају добру залиху

В.Д.

18. 07. 2023. у 11:19

ВЕЧЕРАС од 20 часова ТНС ће дочекати Хекен

СВЕЦИ У (НЕ)МОГУЋОЈ МИСИЈИ: Швеђани имају добру залиху

Пре шест дана у Шведској смо гледали ефикасан меч са чак четири поготка, а занимљиво је да су сви "пали" у првих 37 минута меча. Хекен је силовито кренуо и са два брза поготка дошао до предности.

Прво је мрежу Велшана начео Садик атрактивним голом да би већ након 12 минута игре домаћин повео са 2:0 голом Ригарда. Гости су из једине шансе на мечу постигли гол. Играо се 32. минут када је по левој страни пробио Џордан Вилијамс и центрирао ка најбољем фудбалеру ТНС-а Деклану Мекманусу који је са "пеналтика" силовитим ударцем главом савладао голмана Абрахамсона.

Кратко је трајала нада гостију у неки повољнији резултат с обзиром на то да је искусни дефанзивац Евен Ховланд већ у 37. минуту из прекида главом постигао гол за 3:1, што се касније испоставило као и коначан резултат.

Првенство Велса још увек није почело, а ТНС је пре меча са Хекеном одиграо четири пријатељске утакмице са половичним успехом. Славили су два пута и доживели исто толико пораза.

Гости из Шведске су велики фаворити и на вечерашњем мечу. У домаћем првенству су у одличној форми и налазе се на другој позицији иза водећег Елфсборга са бодом мање и утакмицом више. За викенд су рутински савладали Бромапојкарну са 4:2.

Верујемо да ће Швеђани и на гостовању у Велсу уписати тријумф.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,58)

ПУТИНОВ ЏОКЕР: Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

ПУТИНОВ "ЏОКЕР": Нека се Запад спреми! Спортски ударац узвраћа Рус који жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар?

Недуго након што је у мају 2024. председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта. А изгледа да ће се сада десити и једна несвакидашња ствар - баш тај министар постаће, по свој прилици, и председник руског Олимпијског комитета.

17. 10. 2024. у 22:50

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55