ПАРТИЗАН ДОЛАЗИ НА ''КАРАЂОРЂЕ'' С ИМПЕРАТИВОМ ПОБЕДЕ: ''Стара дама'' на новом тешком испиту

О. М.

06. 08. 2023. у 11:33 >> 11:33

ДРУГО коло Суперлиге Србије у фудбалу доноси нови дерби. После дебакла који је доживела у првом колу на гостовању Црвеној звезди (0:5) новосадска Војводина на свом "Карађорђу" од 19 часова дочекује екипу Партизана.

ПАРТИЗАН ДОЛАЗИ НА КАРАЂОРЂЕ С ИМПЕРАТИВОМ ПОБЕДЕ: Стара дама на новом тешком испиту

Убедљив пораз од шампиона, за који постоје три разлога - квалитет противника, чињеница да је Воша играла у комбинованом саставу и искључење играча већ средином првог полувремена - није оно најгоре што се на старту сезоне десило новосадској "старој дами".

Много теже навијачима овог клуба, али и свим љубитељима фудбала у Србији, пала је елиминација од кипарског АПОЕЛ-а и то после два идентична (1:2) пораза, што ће се веома лоше одразити на национални коефицијент наше земље на УЕФА ранг листи.

Што се Партизана тиче, сезона је почела разпчаравајућим ремијем са екипом ТСЦ из Бачке Тополе.

У мечу који је обиловао резултатским преокретима, „црно-бели” су имали предност од 3:2 до шестог минута надокнаде, када је Стојић постигао гол после корнера.

Меч су обележила и два промашена пенала, по један са сваке стране, Натхо за Партизан и Ђаковац за ТСЦ, као и црвени картон за дебитанта у Суперлиги, некадашњег нападача Лиона, Калулу.

Натхо је играо као у својим најбољим данима, Белић је показао велики искорак у односу на прошлу сезону, али се стиче утисак да ће и ове године имати великих проблема са картонима. И Франк Кануте је одиграо добру партију и уписао асистенцију, као и Салдану, који је голом у другом полувремену довео Партизан у вођство.

С друге стране, Николић, Антић и Северина тек треба да потврде да имају квалитет који их је препоручио великану из Хумске.

Војводина и Партизан имали су последњих година неколико заиста узбудљивих окршаја и у резултатско смислу а и по приказаној игри, те узбуђењима на и око терена. У прошлој сезони састали су се три пута, По једном су победили на свом терену док је трећи меч у плеј-офу завршен без победника, а одигран је управо на "Карађорђу".

Занимљиво, ниједан од стрелаца са тог меча не игра више у нашој лиги. Партизан је повео голом садашњег нападача катарског Шамала, Рикарда Гомеса, Војводина преокренула головима Јована Милошевића који је овог лета појачао Штутгарт, а коначан резучтат поставио је Колорадо коме је то био први и последњи гол у црно-белом дресу пре одласка у мексичку Некаксу.

За овај меч у конкуренцији неће бити играчи искључени у првом колу, Буснић из Војводине и Калулу из Партизана.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: I1+&II1+ (квота 1,83)

КАКАВ ПРЕОКРЕТ! Ево ко ће бити селектор кошаркаша Србије!

Светислав Пешић, досадашњи селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије, истакао је да је завршио са тим послом, те да је време да, уз новог председника Кошаркашког савеза Србије (а Предрага Даниловића на тој функцији мења Небојша Човић) дође и нови стратег "орлова". Међутим...

17. 10. 2024. у 15:55