МОЛЕНБЕК КОНАЧНО ОСВОЈИО БОД: Антверпен не одустаје од одбране "дупле круне"

О. М.

11. 02. 2024. у 10:43

ШАМПИОН Белгије Антверпен гостује Моленбеку у 25. колу Про лиге. Утакмица се игра од 13 часова и 30 минута на стадиону "Едмонд Махтенс" у Западном Бриселу.

МОЛЕНБЕК КОНАЧНО ОСВОЈИО БОД: Антверпен не одустаје од одбране дупле круне

Фото Profimedia

Домаћин је 14. на табели са 22 бода. Не тако давно били су у средини табеле, али их је серија очајних резултата гурнула у зону испадања и сада заостају два бода за зоном спаса у којој им је најближи Левен. Имају бод мање од њих што значи да би мало вероватном победом против шампиона могли да се извуку из "црвеног".

НАнизао је Моленбек пет пораза пре него што је у прошлом колу коначно извуако бод против Стандарда из Лијежа. Била је то утакмица пуна преокрета. Гости су повели са 1:0, Моленбек преокренуо на 2:1 у 8. минуту, а бод Лијежу донео је Јебоа пет минута пре краја.

Моленбек има најгору одбрану у Лиги са 49 примљених голова на 24 утакмице и једини је тим у елитном разреду белгисјког фудбала који прима више од два гола по утакмици.

С друге стране, Антверпен прима мање од гола по мечу и са Брижом дели епитет најбоље одбране лиге.

Шампион је већи део ове сезоне провео на четвртом месту, на коме се и сада налази. Имали су две дуже серије без пораза, од седам, односно осам утакмица, али оне су биле прошаране великим бројем ремија, што није ништа необично за Белгију где око трећине утсакмица заврши нерешеним исходом.

Антверпен је у прошлом колу победио екипу Брижа са 2:1. Био је то сусрет екипа које се боре за највиши пласман и још нису одустрале од титуле, иако је Сен Жилоа прилично бодовно одмакао. Након тога "стари великан" је гостовао Остендеу у првој утакмици полуфинала Купа и изборио 1:1 што је добар резуултат пред реванш иако би било још боље да је остало 1:0 из 25. минута када је Мамаду Думбија донео предност браниоцу "дпле круне.

Уколико жели да одбрани титулу Антверпен не сме да расипа бодове против екипа попут Моленбека.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,77)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

НАВИЈАЧИ ХАЈДУКА ИЗ СПЛИТА ИПАК НА МАРАКАНИ?! ЕВО И КОЛИКО ЊИХ! Најновије вести из Хрватске пред меч Црвена звезда - Бенфика у Лиги шампиона

Пред утакмицу Црвена звезда - Бенфика, која се у оквиру 1. кола Лиге шампиона игра данас у Београду, бурно је и у хрватским медијима, јер су навијачи тамошњег Хајдука, из Сплита, у изврсним односима са најватренијим присталицама поменутог португалског гиганта, па тако има најава да ће поједини припадници сплитске Торциде доћи на мечу који је у српској престоници.

19. 09. 2024. у 15:39

СПРЕЧЕН ХАОС! Торцида Сплит кренула у Београд на утакмицу Црвена звезда - Бенфика, реаговала српска полиција!

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да припадници МУП-а предузимају свеобухватне мере безбедности поводом данашње фудбалске утакмице између ФК Црвена звезда и ФК Бенфика из Португалије, будући да су, током вршења граничне контроле лица и возила, код више навијача гостујуће екипе пронађена обележја ФК Хајдук из Сплита и навијачке групе "Торцида".

19. 09. 2024. у 14:14