СРПСКИ ТРИО НАПАДА ЧЕЛСИЈЕВЕ ТРЕЋЕПОЗИВЦЕ: Мареска изводи комбиновани тим, али "плавци" су и даље фаворити

О. М.

24. 10. 2024. у 11:30

ЧЕЛСИ гостује Панатанаикосу у другом колу Лиге конференција.

СРПСКИ ТРИО НАПАДА ЧЕЛСИЈЕВЕ ТРЕЋЕПОЗИВЦЕ: Мареска изводи комбиновани тим, али плавци су и даље фаворити

Утакмица се игра на "Олимпијском стадиону Спирос Луис" у Атини од 18.45 часова.

"Плавци" су у првом колу савладали Гент са 4:2, док је Панатинаикос одиграо 1:1 на гостовању Борцу из Бањалуке.

Након што је сакупио 14 бодова током серије од шест утакмица без пораза у Премијер лиги од краја августа до почетка октобра, Челси је прошлог викенда отишао са "Енфилда" празних руку након што их је победио лидер лиге Ливерпул са 2:1.

Николас Џексон је изједначио за Челси почетком другог полувремена и анулирао вођство црвених које је из казненог ударца донео Мохамед Салах у првом полувремену. Ипак, Ливерпулу су била потребно само три минута да поврати вођство, а стрелац је био Кертис Џоунс, чиме је нанео први пораз Челсију на страни.

Упркос поразу менаџер Челсија Енцо Мареска био је задовољан многим аспектима учинка свог тима, који је Италијан означио као "један од најбољих у сезони", додавши да екипа иде у правом смеру.

Сада Челсију следе још два тешка премијерлигашка огледа, са Њукаслом и Манчестер јунајтедом, али пре тога мора да обави посао и у Лиги конференција, која чини се није међу главним приоритетима ни Марески, ни управи, док би навијачима трофеј у овом такмичењу вероватно значио много више.

Челси никада није изгубио од грчког противника у европском такмичењу, четири пута је победио и два пута ремизирао, иако су та два ремија одиграна на грчком тлу - без голова са Олимпијакосом у шеснаестини финала Лиге шампиона 2007/08. и 1:1 реми са Арисом из Солуна у Купу победника купова давне 1970/71.

Панатинаикос је окончао низ од три утакмице без победе победивши ОФИ са 1:0 у гостима у грчкој Суперлиги прошлог викенда. Био је то њихов први меч од трагичне смрти Џорџа Балдока раније овог месеца.

Емотивна, тешко изборена победа посвећена Балдоку обезбеђена је захваљујући ударцу у шестом минуту бразилског крилног играча Тетеа. После осам кола Паната заостаје пет бодова за водећим тандемом из Солуна, Арисом и Паоком, али и три бода за местом које води у доигравање за првака Грчке, где су испред њих још АЕК, Олимпијакос и Панетоликос.

Екипа Дијега Алонса ће сигурно имати једно око на следећу лигашку утакмицу код куће против Ариса у недељу, али пре тога морају да изађу на крај са Челсијем који им је убедљиво најтежи противник у лигашкој фази Лиге конференција, где им следе још сусрети са Јургорденом, Хелсинкијем, ТНС-ом и Динамом из Минска.

Панатинаикос је изгубио само пет од 23 меча код куће у календарској 2024. години, а тренутно је у серији од четири утакмице без пораза овде. Занимљиво је да већ три недеље нису играли код куће, а последњи пут је то било у "дербију вечитих непријатеља" против Олимпијакоса, у мечу који је завршен без голова.

Међутим, њихов скор против енглеских тимова оставља мало наде уочи сусрета са Челсијем, пошто су победили само у једном од претходних 18 таквих сусрета у европском такмичењу, одигравши шест нерешених и 11 пораза. Последњи енглески клуб са којим су се суочили био је Тотенхем, од кога су изгубили са 3:1 на гостовању у групној фази Лиге Европе 2012/13, иако су два месеца пре тога задржали "певце" на домаћем терену, било је 1:1.

Без обзира на то што ће Мареска вероватно опет извести комбиновани састав, Челси задржава улогу фаворита, али верујемо да ће нападачки дуо Панатинаикоса, који чине Бразилац Тете и наш Филип Ђуричић успети да постигне бар један погодак.

КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: X2&ГГ (квота 1,90)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС