"ПАРНИ ВАЉАК" ЈЕ ЗГАЗИО "БАВАРЦЕ" И НАСТАВЉА ДА МЕЉЕ: Црно-бели јуре први брејк против шестоструког шампиона Европе!

М.М.

17. 10. 2024. у 09:00

КОШАРКАШИ Макабија и Партизана ће се састати у четвртом колу Евролиге.

ПАРНИ ВАЉАК ЈЕ ЗГАЗИО БАВАРЦЕ И НАСТАВЉА ДА МЕЉЕ: Црно-бели јуре први брејк против шестоструког шампиона Европе!

Црно-бели су прве две утакмице играли на гостујућем терену, а подршку својих навијача су имали тек у трећем колу.

Стигао је "парни ваљак" и до првог овосезонског тријумфа на евросцени, пао је Бајерн у гротлу Арене, а коначан резултат гласио је 86:78.

Изабраници Жељка Обрадовића су контролисали утакмицу од самог старта, енергија са трибина их је носила, а у првој четвртини су убацили чак шест тројки из седам покушаја.

Покушали су "баварци" у завршници меча да ухвате прикључак, али домаћин им то није дозволио.

Сјајну партију пружио је Стерлинг Браун који је са 22 поена био најефикаснији појединац на терену, пратио га је Карлиг Џонс са 14 погодака, док су Френк Ниликина, Исак Бонга и Тајрик Џонс додали по 13. Лундберг се зауставио на 7, док је капитен Вања Маринковић имао два коша.

Партизан је у првом полувремену невероватно шутирао иза линије 6,75, док су у другом проценти опали.

Добар распоред има вицешампион Србије и Жоц је свестан да су ово утакмице где екипа расте.

Данас ће се састати са шестоструким шампионом Европе, "понос Израела" је у досадашњем делу такмичења остварио две победе и пораз.

У прошлом колу су савладали Анадолу Ефес с резултатом 93:91, играло се изузетно брзо, а то је ритам који је домаћину одговарао.

Џордан Лојд је напустио клуб, али права замена је стигла, Сејбен Ли је на свом дебију имао учинак од 23 поена и 5 асистенција.

Мотор ове екипе од старта сезоне је Тамир Блат који је прошле године био у споредној улози, али дочекао је својих пет минута.

Играчи Партизана су свесни да је ово добра прилика да се упише победа на "гостовању".

НАШ ТИП: 2 (квота 1,57)

ЗАПАД ТРЉА РУКЕ, ОДМАХ РЕАГОВАО И КРЕМЉ: О оставци Поздњакова се огласио и Путинов портпарол Дмитриј Песков

Русија је неке од битака са "западом" изгубила откако је почео рат у Украјини, па и не чуди што је дошло и до једне последице у виду - оставке. Дан после ње, огласио се и Дмитриј Песков, портпарол Кремља.

16. 10. 2024. у 12:39