ПОЧЕЛО УНИШТАВАЊЕ АМБРОЗИЈЕ: Третмани се спроводе на Бежанијској коси
НА БЕЖАНИЈСКОЈ коси данас су почели третмани хемијског уништавања амброзије. Сузбијање ове коровске биљке спроводи се по стратегији који су радили стручњаци са Биолошког факултета Универзитета у Београду заједно са стручњацима Природно-математичког факултета и Пољопривредног факултета Универзитета у Новом Саду.

Беоинфо
Суштина ове стратегије је да ће се сваке године повећавати површина на којој ће се спровести мониторинг, мапирање и уништавање ове биљке.
- По овом принципу прошле године је урађен мониторинг на 2.000 хектара, а на основу података са терена, амброзију смо циљано уништили на 1.200 хектара, што је око десет пута више површине у односу на 2019. годину - казао је први човек престонице Зоран Радојичић. - Ове године очекујемо да ћемо уништавање амброзије спровести на 30 одсто више површина него претходне године.
До сада је хемијским путем на око 70 хектара површине уништена амброзија, кошење је спроведено на 440 хектара у приградском делу, као и на 40 хектара у градском делу, а додатно су у току и редовне активности екипа ЈКП "Зеленило - Београд" које косе на 3.000 хектара јавних површина.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)