ПОВОДОМ постављања спомен плоче у Морињу и скандалозно понашања званичника Црне Горе огласио се функционер Нове српске демократије и посланик Демократског фронта Јован Вучуровић.
Јован Вучуровић, Фото ДФ
Посланик Демократског фронта Јован Вучуровић оценио је да оно што се данас десило у Морињу указује да они који су поражени 30. августа покушавају да наставе са политиком која је била актуелна пре обарања бившег режима – да наставе са есктремизмом, понижавањем Црне Горе и њених традиционалних вредности.
- Ранко Кривокапић и Рашко Коњевић, кроз данашњу срамну акцију, показују да су агентура која је увек орна и спремна да буде изнајмљена за разне туђе интересе, овога пута великохрватске, што је од њих очекивано јер припадају идеологији ратног злочинца, Павелићевог сарадника и издајника Црне Горе, Секуле Дрљевића. И у Црној Гори и у Хрватској одлично знају да се у Морињу није десио никакав злочин, али ова двојица екстремиста на све могуће начине покушавају да измисле кривицу свом народу. Исто тако, заиста је жалосно када хрватски званичници помињу логоре и ратне злочине, када читав свет зна да је на подручју НДХ извршен један од најстрашнијих геноцида у историји, и да су се злочини поновили и 1995. године и да је та држава настала на етничком чишћењу Срба са својих територија. Овим данашњим потезом Хрватска показује да не жели нормалне односе са ЦГ, већ тражи поједине плаћенике који би овде спроводили њихову политику. То што су их пронашли међу министрима у влади ЦГ је нешто већ виђено, али морају да знају да већинска ЦГ презире овај данашњи чин - изјавио је Вучуровић, напомињући да Кривокапић и Коњевић овим испуњавају налоге Мила Ђукановића, "и да та екипа никада није поменула наше мученике у Лори, који су монструозно побијени, као ни етничко чишћење у Олуји и Бљеску, него су чак слали своје представнике да славе те злочине".
- Ова спомен плоча је приватна иницијатива и Кривокапић и Коњевић треба да је окаче на своје куће, а не да лажима блате свој народ и државу. Ово је питање и за оне који су позвали екстремистички СДП у владу, иако су знали са ким имају посла - поручио је Вучуровић.
БОНУС ВИДЕО:
ДЕСИЛО СЕ ПРЕ 36 ГОДИНА: Храбар потез Милутина због ког је добио награду Вечерњих новости
РМС Титаник познат и као СС Титаник био је британски прекоокеански брод за превоз путника и поште у власништву компаније Вајт Стар Лајн. Брод је потонуо у северном делу Атлантског океана, 15. априла 1912. године, након удара у санту леда током свог првог путовања од Саутемптона у Енглеској до Њујорка у Сједињеним Америчким Државама.
ЧЕТРНАЕСТОГ дана априла 1999. године у току најжешћег бомбардовања Савезне Републике Југославије (СРЈ) од стране НАТО алијансе, председник Белорусије Александар Лукашенко посетио је Београд, а на аеродрому га је лично дочекао председник СРЈ Слободан Милошевић.
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
ПРЕМИЈЕРКА Италије Ђорђа Мелони изјавила је данас током сусрета са црногорским премијером Милојком Спајићем у Риму да је уверена да ће Црна Гора постати 28. чланица Европске уније током италијанског председавања ЕУ, у првој половини 2028. године.
БЈЕЛИЦЕ, једно од девет племена у Катунској нахији, старој Црној Гори, вековима на свом камену чува православну богомољу посвећену Успењу Пресвете Богородице, која се бранила и одбранила од разних освајача док су походили овим крајем.
Коментари (0)