ЂАЦИ трећег разреда гимназије из историје прво науче ратовање Србије и Црне Горе у балканским или Првом светском рату, а тек након тога уче ослобађање од османске власти, настанак и изградњу српске државе.
Ова такозвана "тематска" организација градива може успешно да се изведе само када бисмо имали ауторе уџбеника попут Георгија Острогорског, који би могли да напишу готово савршене уџбенике. Пошто је то у пракси немогуће, добили смо још већу збрку - поједине теме се понављају из области у област, а код деце се ствара невиђена конфузија, јер потпуно губе хронолошку осу, а и територијална им није савладива. Поред тога, имају утисак да се стално враћају на почетак, што им ствара страшну конфузију у глави. Као историчар и родитељ гимназијалаца, сведок сам погубности оваквог система рада. Једини спас је у хитној промени, како наредне генерације не би биле потпуно дезорјентисане по питању познавања прошлости људског рода. Или је то циљ?
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролшки завод (РХМЗ) издао је рано јутрос упозорење на топлотни талас који је захватио Србију, наводећи да се током дана очекује веома топло време са максималном температуром од 35 до 43 степени, услед чега постоји повећана опасност од иницирања и ширења пожара на отвореном.
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод Србије издао је рано јутрос четири упозорења за подручје Србије и Београда на високе температуре и временске непогоде, док је данас на снази наранџасти и црвени метеоаларм.
ПРАЗНИК Сабора светог архангела Гаврила није обележен "црвеним словом" у календару СПЦ која му ипак даје велики значај и слави га као - Благовесника који је учествовао и најављивао све значајне догађаје везане за настајање хришћанства.
Коментари (3)