ПРОШЛО је пуних 80 година од када су први јеврејски заточеници доведени, 8. децембра 1941. године, у логор на Старом сајмишту, и пуних седам откако је формирана прва комисија на нивоу Града Београда, задужена за успостављање меморијала на овом месту. Упркос томе, Србија и даље нема кућу сећања на више од 17.000 жртава - Срба, Јевреја, Рома и свих антифашиста, који су брутално убијени или умрли од глади, болести и хладноће у једном од најстрашнијих логора Југоисточне Европе.
НЕГОТИН и даље потреса прича о несвакидашњем инциденту у којем је жена (48) полила свог емотивног партнера (59) средством за чишћење по гениталијама и другим деловима тела, услед чега је мушкарац задобио тешке опекотине.
ДАН жалости обележава се данас у Србији, а што наравно прате и медији који су своје логотипе уподобили са Даном жалости поводом трагедије у Црној Гори.
У ПЕРИОДУ од 1909. до 1912. године, Радомир Путник, Живојин Мишић, Петар Бојовић и Степа Степановић, четворица будућих војвода поново су били заједно, на положајима са којих су могли одлучујуће да утичу на припрему војске и земље за велике догађаје.
ЏЕРУЗАЛЕМ Пост посветио је велику пажњу Моши Пијади, историјској личности чији су лични губици током Холокауста били огромни, будући да је већина његове породице, укључујући браће и сестре, убијена у концентрационим логорима. У тексту се истиче да је Пијаде и данас важан у борби против историјског ревизионизма.
Sima
14.12.2021. 18:00
To je bila drzava NDHa,pa njima ispostavite racun..,za gradnju spomem stradanja logorasa.Oni se prave ludi.