У ЈУЛУ пре 32 године, после словеначког рата за независност, познатог и као Десетодневни рат, ова некадашња југословенска република стекла је самосталност и тако је формално почео распад Југославије. Три деценије касније, Срби у Словенији, иако најмногољуднија мањина, и даље немају тај статус.
Da dopunim, mogu dobiti državljanstvo sve nacije, posle godine dana, naravno uz uslov da su potrebni Sloveniji (vrhunski sportaši, profesori, naučnici, doktori, itd...)
Doncici su otisli za vreme komunizma,nije bilo posla za Srbe u Metohiji,ono je bilo rezervisano samo za crnogorce i albance i to su koristili,spustali se sa brda i odah posao,starosedeoci odlazili.
Nevjerovatno i zalosno da su Slovenija i Hrvacka usle u EU bez ikakvih uslova .To govori sve o postovanu ljudckih prava , skrivene selekcije i prozirne demokratije kako za koga.
Основни принцип у односима држава је реципроцитет тј. "ја теби као и ти мени"! Да Србија одузме права Словенцима све ви било решено за десет дана али Србију већ више од 20 година предводе они којима Срби не значе баш ништа!
ЈЕДАН је од најмлађих маршала у историји турске армије, Омер-паша Латас био је пореклом Србин из Лике, рођен 1806. у Јањи Гори, код Плашког као Михаило Мића Латас.
ЈАВНО предузеће "Путеви Србије" саопштило је данас да се после прослављања ускршњих празника очекује појачан интензитет саобраћаја на свим путним правцима.
ЦИЉ човековог духовног живота јесте да се сједини са Васкрслим Христом и да Га созерцава у дубинама свога срца, рекао је епископ осечкопољски и барањски Херувим.
ПРОШЛА година била је најтоплија на планети у историји мерења, а просечна глобална температура у марту била је 1,6 степени Целзијуса виша него у прединдустријском раздобљу, а оно што посебно забрињава су најаве из суседне Мађарске да “климатске промене више нису само далека претња, већ се осећају њени стварни ефекти и метеоролози предвиђају да ће током лета у овом веку бити до 46-47 степени Целзијуса”.
Коментари (7)