ЕВРОПУ ДЕЛИЛИ НА РИМСКИ И ВИЗАНТИЈСКИ ДЕО: Улога „светске закулисе“ у демонтажи СФРЈ (ВИДЕО)
НОВИНАР и публициста Милорад Вукашиновић у овом осврту обухвата дешавања од 1991. до 1999. године, закључно са бомбардовањем Савезне Републике Југославије.

Фото КЦНС
Аутор говори о улози „светске закулисе" у процесима демонтаже Југославије и геополитичкој прекомпозицији постјугословенског простора за шта је, по његовој оцени, одлука донесена много пре њене реализације 1991. године.
- О томе сведочи низ декласификованих стратешких докумената од којих је свакако најзначајнији онај који је усвојен на састанку Трилатералне комисије одржаном у априлу месецу 1991. године у Токију, када је разматрана тема „новог европског идентитета" по окончању Хладног рата и када је преовладало становиште већине чланова „европског огранка" о подели Старог континента „на римски и византијски део" – истиче Вукашиновић.
У јуну 1991. Словенија и Хрватска („римски делови" Југоставије) донеле су једностране декларације о државној самосталности, усклађене – испоставиће се убрзо – са водећим силама Запада. Стратегија политике која је у функцији рата очитовала се на примеру рата у Босни и Херцеговини, где је Америка вешто манипулисала „религиозним" фанатизмом босанских муслимана ради остварења својих стратешких интереса, а посебну улогу имала је кампања медијских дезинформација.
Америчка подршка муслиманском фактору на Балкану имала је шире геополитичке разлоге, а врхунац такве политике била је НАТО агресија на СРЈ 1999. године.
Предавање Милорада Вукашиновића „Протоколи о разбијању Југославије (1991–1999)" може се погледати на Јутјуб каналу КЦНС.

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

НЕМА КАМЕРА, РАДАРА, НИ ПОЛИЦИЈЕ: У Србији уведен НОВ НАЧИН мерења брзине - казне стижу на кућну адресу
СИСТЕМ који фунционише потпуно аутоматски.
03. 07. 2025. у 19:09
Коментари (0)