ПРИЗНАЊЕ ЗА СРПСКУ ПАМЕТ Стенфорд универзитет: Међу два одсто најутицајнијих научника на свету - више од 80 је из Србије
НАЈБОЉЕ пласирани научници који тренутно раде на Универзитету у Београду су: професор Драган Памучар са Факултета организационих наука, доктор Мирослав Драмићанин из Института за нуклеарне науке Винча и професорка Гордана Ћирић Марјановић са Факултета за физичку хемију.
Универзитет у Београду саопштио је данас да се на овогодишњој ранг-листи два одсто најутицајнијих научника на свету Стенфорд универзитета нашло више од 80 научника из Србије.
- На основу комбинованих библиометријских индикатора, заснованих на ауторским профилима базе Скопус, амерички Стенфорд универзитет је објавио ранг-листе два одсто најутицајнијих научника на свету у научним подобластима, за ову годину. Више од 80 научника из Србије нашло се на овој листи. Од тог броја, преко 60 одсто научника, односно укупно њих 50 је са Универзитета у Београду - пише у саопштењу.
Додаје се да су најбоље пласирани научници који тренутно раде на Универзитету у Београду професор Драган Памучар са Факултета организационих наука, доктор Мирослав Драмићанин из Института за нуклеарне науке Винча, и професорка Гордана Ћирић Марјановић са Факултета за физичку хемију.
- Међу најутицајнијим научницима је и више професора и истраживача са Универзитета у Београду који су пензионисани (доктор Петар Сеферовић), тренутно запослени у другим српским или иностраним установама (доктори Милан Јанић и Душан Теодоровић) или су нажалост преминули, али су њихови радови и даље међу најчешће цитиранима (доктор Завиша Јањић) - саопштили су представници Универзитета у Београду.
Стенфордова листа најбољих научника је рангирање које идентификује научнике који су најбоље цитирани у својим областима, саопштено је.
Заснована је на анализи утицаја цитата у више научних области и подобласти користећи податке из Скопус неутралне база сажетака и цитата, коју воде независни стручњаци и признати лидери у својим областима.
- Индексирање у овој бази је показатељ квалитета часописа и утицаја на глобалну академску заједницу, које може да побољша видљивост и кредибилитет истраживања и подстакне академско напредовање. Конкуренција је оштра, а први корак у њеном превазилажењу је спровођење висококвалитетног истраживања, које мора да буде оригинално, значајно и ригорозно - навео је Универзитет.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО: ОБРАЋАЊЕ РЕКТОРА БУДУЋИМ СТУДЕНТИМА
ЂОКОВИЋ ОТКРИО: Отровали су ме у Аустралији, имао сам висок ниво тешких метала у крви
НАЈБОЉИ српски тенисер Новак Ђоковић открио је да је пре три године када је депортован из Аустралије отрован храном у имиграционом хотелу, где је био смештен.
09. 01. 2025. у 21:40
АМЕРИКАНЦИ ОБЈАВИЛИ МАПЕ СА РАТИШТА: Русија наставља продор дубље у Украјину, враћа територију у Курској области (ФОТО)
РУСИЈА наставља да продире дубље у Украјину и враћа сопствену територију у Курској области, показују најновије мапе са украјинског ратиша које је објавио Институт за проучавање рата (ISW).
09. 01. 2025. у 20:45
ТИТОВ СИН СЕ ТУЖИ СА ХРВАТСКОМ: ОЗНА га натерала да потпише да се одриче наследства
ИМАЊЕ Јосипа Броза Тита у Самобору у Хрватској, удаљено само километар од центра града, некада је била једна од његових приватних резиденција.
12. 01. 2025. у 20:00
Коментари (1)