ДОКТОР ИЗ СРБИЈЕ ПОСТАО ЗАВИСНИК ОД ДРОГЕ: Почео рекреативним узимањем наркотика, а сад дели своје искуство након одвикавања
ЛЕКАР из Србије, који је желео да остане анониман одлучио је да јавно призна своју зависност.

Foto: Shutterstock
Козумирањем наркотика, није ни схватао шта заправо чини и да ће борба да се врати на старе стазе, трајати две године.
- У мом случају, то је почело случајним, рекреативним узимањем супстанци без неког посебног размишљања о могућим последицама и дубини тих последица које оне стварају. Временом се то претворило у свакодневно узимање... - започео је своју причу доктор из Србије, један од зависника од наркоманије.
Иначе, специјална болница за болести зависности у Драјзеровој прошле године обележила је 65 година постојања. До сада, у ову здравствену установу примљено је преко 20.000 пацијената који болују од алкохолизма и преко 1.000 зависника од коцкања. Међу 16.530 зависника од наркоманије, налази се и један лекар који је испричао своје искуство, али анонимно.
Овај доктор и зависник од дроге, годинама је узимао разне психоактивне супстанце док није изгубио појам о количини.
- Иницијална каписла је била моја, више немогућност да живим један дан, нормално, без супстанце и да посустајем у сваком аспекту свог живота. Наравно да мислим да не бих ни кренуо са лечењем да нисам имао подршку, у мом случају, родитеља - каже.
Отац и мајка помогли су му да добровољно почне програм лечења у специјалној болници за болести и зависности пре годину и седам месеци. За себе каже да није имао никад проблеме у животу и да је све почело из лакомислености и неопрезности.
Лекар сам и требало би да сам свестан ризика...
- Ја сам лекар и требало би да сам био свестан одређених ризика које носи супстанца са собом, ја сам ушао у то непромишљено потпуно - испричао је.
Прошао је успешно прву фазу лечења - детоксикацију, односно такозвано скидање са супстанце у којој су терапије лекови. Тренутно је у интензивној фази одвикавања.
- То је групна психотерапија која се организује овде у Драјзеровој, где постоје виша породица са истим проблемом, на свој начин. Два пута недељно се организују сеансе, око неколико сати у којима присуствујемо и у којима, да кажем, дискутујемо о актуелностима - рекао је.
Лечење траје две године
Лечење траје две године уз помоћ сарадника и према речима пацијента уме да буде веома изазовно.
- Нема самосталног кретања, нема ноћних излазака, интернета, вежбања... Тако да, на први поглед, то делује мало сурово, као нека врста затвора. Али, ако увидите шта добијате овим лечењем, онда ништа не пада тешко - испричао је у својој исповести за Прва ТВ.
Овај лекар поручује свима да је важно дати шансу лечењу и веровати у победу.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО:
Приче из хронике: Адриана Скала - Запалила сам стан, изнели су ме као леш
Препоручујемо

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)