ВУЧИЋ О ПРОМЕНИ НАЗИВА УЛИЦА: Београд је космополитски град
30. 07. 2020. у 11:39
НА питање о промени назива улица у Београду предсендик је рекао да је замолио градске челнике да се називи неких улица не мења.
Beograd postuje strane velicine i narode ali pre svega postuje sebe!
@BozaB - Da, posebno sa imenima likova (stranaca),za koje nikad niko nije cuo!Cisto izivljavanje!
@Mirjana Rakic - Malo opste kulture i obrazovanja...ne bi ti naskodilo:)
Svi naši, srpski velikani i oni koji su ostavili neki trag u istoriji, treba da imaju svoju ulicu u prestonici, ali za razliku od onih, koji nastoje da izbrišu sve što asocira na Srbe, mi imamo Beograd, koji je metropola i treba zadržati i neke nazive ulica, koji nisu isključivo povezani sa srpskim predznakom.
@Jasna - Neka menjaju neke nazive uluca ali da stanovnici tih ulica imaju besplatno vađenje svih dokumenata u narednom periodu od 100 godina a da to bude uređeno zakonom. Ako će građani plaćati dokumenta zbog promene naziva ulica onda se nazivi ulica nemoraju menjati. Zašto uvek preko grbine naroda?
Slazem se da nekim ulicama treba menjati imena.
Beograd je metropola i sve je moguce i dozvoljeno ali nema potrebe za menjanjem imena ulica.
@Jovan M - Tebi je normalno da u Beogradu imamo hrvatsku ulicu?!? Meni nije ni malo!
@Jovan M - Jesi li ti Jovan ili ovan. Hrvati su sve ulice sa Srpskim nazivima promenili 1999 godine..Necu bre nazive ulica i objekata sa hrvatskim nazivima i tacka. Manite se praznih prica.
Lepo je rekao! Svaka čast predsedniče!
Uvek su se menjali nazivi ulica, zašto se to ne bi radilo i sada? mnogo je velikana među našim piscima, umetnicima, naučnicima. Neka ulica nosiće njihovo ime, umesto nekih naziva koje više i nisu toliko bliski nama.
Београд је космополитски град,i ostali gradovi bivše SFRJ ,ali ni u JEDNOJ DRŽAVI NEMA TOLIKO NAZIVA ULICA IZ OTCEPLJENIH REPUBLIKA KAO U SERBIA
Космополитски да, југословенски не!
Da apsolutno poštujem takvu odluku.
Ima toliko heroja sa Kosara , cije ima sa ponosom treba da ponese svaka ulica.
Srbija poštuje istoriju i nema mržnju ni prema kome.
Kakve zasluge za Beograd i Srbiju imaju Nazor, Kranjcevic, Krklec, Krleza, Gubec, Senoa, Kranjec, Cankar, Presern, ... ? Nemam nista protiv da ulice nose imena Mestrovica, istaknutih glumaca JDP iz HR, sportista poput Mihalica, istoricara i filozofa Viktora Novaka. Neka selekcija mora da postoji. Da se odvoji zito od kukolja.
Pa ne mogu ulice u Beogradu da nose imena neprijatelja Srbije.
Beograd je svetska metropola,neke nazive ulica i treba promeniti,a neke treba i ostaviti! Vučić dobro zna šta radi!!!!!
Beograd nije samo najveća metropola u regionu već i multikulturalni grad.
Nema razlog da se foliramo i da nekoj ulici dajemo ime Hrvatska a nazive postojećih ulica ne treba menjati.
Taj Nazor je bio veliki hrvatski nacionalista. Kada su na oslobodjenoj teritoriji na Kordunu stampane partizanske novine, jedan clanak je bio na ekavici, na sta je Nazor ljutito reagovao govoreci da se novine u Hrvatskoj nece stampati jezikom "beogradske carsije".
Sta ce nama ime ulice po tom gradu u kome prakticno vise nema Srba ako se uporede brojevi pre i posle rata? Ova odluka je neprimerena i skandalozna isto koliko i odlazak u Srebrenicu na linch a posle toga samo sleganje ramenima! Jadno
To može da bude i bez "njihovih" imena.
Takav kosmopolitksi grad čuvaće i Vladimira Nazora, ali ne sme da zaboravi svog vojvodu Živojina Mišića i sl
Проблем српског народа је комунизам. То је још увек проблем у нечијим главама. Неке улице ппоседују презимене српских мрзитеља, чак и убица нпр. као у Крагујевцу (улица Ратка Дражевића), који је убио више стотина Срба! Наши див-јунаци из отаџбинског рата заслужују са им се имена и презимена нађу на оравом месту!
@Bane - Дај мало објасни који то беше "отаџбински рат"?
Ova Srbija ce da postuje svoju istoriju i da se bar na neki nacin oduzi onima koji su to apsolutno zasluzili.
Beograd zasluzuje nazive ulica od istorijskog znacaja za Srbiju!
Pre tridesetak godina je u magazinu koji je izdavala Politika ("Svet" ili "Intervju") bila priča, u okviru reportaže o Kninu da je u Kninu (ili u Šibeniku) pre II sv. rata postojao spomenik Nikoli Tomazeu, italijansko-srpskom književniku (pisao je na oba jezika) a da je posle II sv. rata, na traženje Vladimira Nazora, spomenik srušen jer je "simbol italijanskog iredentizma".Trebalo bi proveriti tu priču pa shodno tome, razmisliti o ulici Vladimira Nazora.
koje gluposti ; antifasisticke borbe,4 jul,22 decembar,partizanske avijacije,spanskih boraca .........
Beogradske ulice moraju dobiti naziva naših istorijskih,književnih ličnosti,našim oslobodiocima. Srbija nema čega da se stidi već da se ponosi.
Studirao sam osamdesetih u tada divnom, kosmopolitskom, opuštenom Beogradu. I dalje mi je duboko u srcu, ali to više nije onaj grad. Sada dominira uskogrudost i nadrndanost. Čovjek sa strane treba da daa ocjenu nekog grada, a ne njegov samodopadljivi stanovnik.
Treba poslušati i uvažiti mišljenje predsednika Srbije, po pitanju imenovanja ulica.
Ulica Voji Tankosiću, za šamar što je lupio Čerčilu koji je ponižavao Srbe u svojim rubrikama u novinama. I naravno za zasluge za svoj narod. Dao je zivot pri povlačenju prema Albaniji.
Beograd je grad koji cuva istoriju, tradiciju i uspomenu na nase velikane koji su ispisali stranice istorije.
Srbija je zemlja koja voli i cuva svoje a postuje tudje. Takav je slucaj i sa istorijski vaznim licnostima. Ali naravno da vise ulica treba biti nazvano po srpskim velikanima koji su ostavili neizbrisiv trag u istoriji nase drzave.
Nazive ulica u Srbiji treba davati po ljudima koji su zaduzuli ovu zemlju i jedino na taj nacin mi mozemo da im se oduzimo.
Nazivi ulica se menjaju u mnogim svetskim metropolama. Beograd nije izuzetak.
Smatram da svi nasi srpski velikani treba da imaju svoje ulice u Srbiji. Ipak je to nasa ponosna istorija.
Beograd je oduvek bio grad svih nacija, za razliku od mnogih koji su ostali na nivou palanki.
Ucite ljudi, citajte knjige..svi koji znate da citate procitajte makar klasike za zivota..tuzno je kako nas tretiraju, kao da ne znamo i ne pamtimo nista.
Добра идеја. Треба бацити у заборав све топониме који нас вежу за ФБиХ, Хрватску. Зато мислим да је грешка оставити Сарајевску улицу у нашем граду. Јер, Миливој Иванишевић, “Геноцид над Србима у Сарајеву 1992-1995“ у којој је установио да је у Сарајеву у периоду април 1992 - новембар 1995 ликвидирано најмање 7.019 Срба и за све постоје документи са именом, именом једног од родитеља, презименом, годином рођења и годином убиства. Сарајево је и сећање на Казане, на злогласну касарну "Виктор Бубањ", на силовање младих српкиња на Бистрику у војном објекту некадашње команде војне области кад су долазиле да посете своје утамничене мужеве, браћу, очеве. Ни дан-данас наши Срби не могу да положе цвеће у Добровољачкој на сећање на масакар из маја 1992. На сећање на 130 логора за српске цивиле који су у њима држани да би били размењени за балијске џихадисте или за њихову откупнину. Сарајево, читај: Проклета авлија, је град зла и зло је да улица на сећање на њега постоји у нашем Београду. У Сарајеву, у ужем делу града, по попису из 1991 живело је око 157.000 Срба. У ширем делу града тај број је био нешто мањи од 200.000. У муслиманском делу Сарајева по попису из 2013 живи 1.333 Срба. Тренутно у ФБиХ број Срба је мањи од 3%.
Dali je normalno 25 godina imati naziv ulice i da ga neko promeni bez obavestenja?Koliko novca treba da porodica promeni adrese u Mupu,bankama,posti,Birou i svuda gde treba ?Dati naziv ulici koji nemoze ni da se izgovori normalno,smatram da je bez povoda otimanje novca od gradjana
Најновије из рубрике
ДРАМА ДВОЈЕ ЉУБАВНИКА ИЗ НЕГОТИНА ЈОШ БЕЗ ЗАКОНСКОГ ЕПИЛОГА: Љубавни четвороугао завршен озбиљним опекотинама
НЕГОТИН и даље потреса прича о несвакидашњем инциденту у којем је жена (48) полила свог емотивног партнера (59) средством за чишћење по гениталијама и другим деловима тела, услед чега је мушкарац задобио тешке опекотине.
05. 01. 2025. у 19:53
НЕ ХАЈУ ЗА ЖРТВЕ: Сви медији у Србији поштују Дан жалости поводом масакра на Цетињу, осим Шолакових Н1 и Нове (ФОТО)
ДАН жалости обележава се данас у Србији, а што наравно прате и медији који су своје логотипе уподобили са Даном жалости поводом трагедије у Црној Гори.
05. 01. 2025. у 18:06
САВЕЗНИЦИ ОДЛУЧУЈУ ЦРНА ГОРА НАПАДА ПРВА: Наредба краља Петра за рат се завршавала покличем: "Брат је мио које вере био!"
У ПЕРИОДУ од 1909. до 1912. године, Радомир Путник, Живојин Мишић, Петар Бојовић и Степа Степановић, четворица будућих војвода поново су били заједно, на положајима са којих су могли одлучујуће да утичу на припрему војске и земље за велике догађаје.
05. 01. 2025. у 18:00
ЏЕРУЗАЛЕМ ПОСТ: Моше Пијаде – важна личност у борби против историјског ревизионизма
ЏЕРУЗАЛЕМ Пост посветио је велику пажњу Моши Пијади, историјској личности чији су лични губици током Холокауста били огромни, будући да је већина његове породице, укључујући браће и сестре, убијена у концентрационим логорима. У тексту се истиче да је Пијаде и данас важан у борби против историјског ревизионизма.
05. 01. 2025. у 17:42
ПРАЗНИК И ДУПЛЕ ДНЕВНИЦЕ: Бадњи дан није званично нерадни дан, а ево шта послодавци могу да ураде
ПРЕМА Закону о државним и другим празницима у Републици Србији, 6. јануар (Бадњи дан) није званично проглашен за нерадни дан.
05. 01. 2025. у 17:37
Коментари (47)