Пријавите се за Најдомаћина Србије и освојите 2.000.000 динара!

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

20. 10. 2023. у 19:17

ОТВОРЕНЕ су пријаве за “Најдомаћина 2023”, избор за најбољег пољопривредника Србије у пет категорија. Укупни наградни фонд износи 7.000.000 динара, док је главна награда за Најдомаћина Србије 2.000.000 динара!

Пријавите се за Најдомаћина Србије и освојите 2.000.000 динара!

Фото: Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде

Учеснике очекује чак 11 награда, главна награда за добитника титуле НАЈ Домаћин 2023 која износи 2.000.000 динара и 10 награда за победнике по категоријама – по 2 награде за најбоље пољопривреднике у свакој од категорија свака у износу од 500.000 динара. Категорије су сточарство, ратарство, воћарство, повртарство и органска производња, а пријаве се врше кликом на линк.

Поред ваших пријава жири ће користити и јасно дефинисане критеријуме да издвоји 100 најбољих пољопривредних газдинстава у Србији, од којих ће након тога издвојити 11 најбољих.

Не постоји боља година да почнемо традицију избора Најдомаћина! Данас пољопривреда износи 6 % БДП-а Србије, а укупна вредност буџета за пољопривреду 2023. године износиће 114.4 милијарди динара! То значи да ће ове године скоро 7 одсто пореских прихода буџета Републике Србије бити инвестирано у агро сектор.

У овом тешком периоду за цео свет, наша поља и наша трговина расту. У 2021. вредност спољнотрговинске размене у пољопривреди порасла је за чак 20%.

Србија је у топ 10 светских извозника кукуруза и дуња и у топ 5 светских произвођача малина и вишања. Ништа од тога не би било могуће без вредних пољопривредника који су много више од тога. Они хране, чувају и брину о нашој земљи. Они су домаћини и време је да их јавно похвалимо и наградимо. Финалисти ће бити посебно представљени кроз серијал текстова на Блицу како бисмо кроз добре приче указали на значај пољопривреде и вредности које негују прави домаћини.

Ако ваш породични посао или посао неко кога знате одговара наведеним критеријума позивамо вас да се пријавите кликом на овај линк.

Пројекат се организује уз подршку Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде и Привредне коморе Србије, а Новости ће као медијски партнер окупити најрелевантије стручњаке и званичнике агро сектора и спојити их са најбољих српским пољопривредницима. Жири ће чинити:

1) Недељко Тица, Пољопривредни факултет у Новом Саду

2) Владимир Црнојевић, Институт „Биосенс“

3) Никола Делић, Институт за сточарство, Београд

4) Дарко Јевремовић, Институт за воћарство, Чачак

5) Ведрана Илић, Помоћник Министра за међународну сарадњи и ЕУ интеграције, Министартво пољопривреде, шумарства и водопривреде у Влади Републике Србије

6) Милан Стевановић, Координатор пројекта СЦАП

Велико финале одржаће се у децембру 2023, а претходиће му низ регионалних догађаја који ће на локалном нивоу представити заједници најистакнутије пољопривреднике међу њима.

Критеријуми за одабир

1) Породична газдинства 

2) Извозни потенцијал 

3) Даља прерада 

4) Број запослених и новозапослених 

5) Примена технолошких иновација 

6) Орјентисаност ка заштити животне средине и органској производњи 

7) Остварени допринос у развоју локалне заједнице 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

КАД СЕ ПЛОВИ СРЦЕМ, ДРИНА ОСТАЈЕ ЧИСТА: Фондација Mozzart у великој еко-акцији на Дринској регати