И ДОК поједини земљорадници од продаје хектара земље могу да купе мали стан, ван српске престонице, други једва да добију за то 300 евра. Последњи подаци Републичког геодетског завода показују да је на југу Бачке хектар пољопривредне земље продат за 31.900 евра, док је на истоку земље он драстично јефтинији. Почетком прошле године, за хектар њиве дато је више од 40.000 европских новчаница.
Годинама већ упозоравам да је део агенде избацивања домаћих грађана из приватне својине. Енормне цене земљишта а затим и некретнина ће имати као последицу велике пореске намете који многи људи неће моћи извршавати. Глобалисти на овај начин желе људе лишити приватне својине као једног од основних предуслова за лични интегритет и независност сваког појединца. Из тога следи тотални губитак и суверенитета земље.
Онај ко има пољопривредно земљиште, приход култура на њему је исти без обзира килико то земљиште вреди. Да ли вреди 300 или 50000 то не утиче на висину прихода културе која се узгаја. Утиче на порез на имовину јер није исто имати нешто што вреди 300 или 50000. Зато тај мора да га прода због неисплативости, а купци су ко? Странци који купују преко фиктивних "домаћих" бизнисмена који ће у завршном циклусу завршити као Тодорић иза решетака а њихов иметак бити "пренет" онима којима стварно и припада, разним инвестиционим фондовима!
РЕКОНСТРУКЦИЈА моста на Дрини, који спаја Мали Зворник и Зворник у Републици Српској на Дрини, где су и важни гранични прелази са обе стране, у пуном је јеку. Ради се и у ове хладне дане, уверио се јуче репортер "Новости".
СУТРА ће почети исплата првих увећаних плата у јавном сектору, које ће бити исплаћене најпре здравственим радницима, најавио је министар финансија Синиша Мали.
ХРВАТСКА има битно више авио-путника него Србија. Међутим, Ер Србија је потпуно доминантна у региону, пише хрватски ваздухопловни аналитичар и стручњак Ален Шћурић са регионалног портала "Замааеро", чији текст преносимо у целости.
АМЕРИКА и кијевски режим помоћу санкција и напада покушавају да наруше политички суверенитет других земаља, спречавајући их да доносе политичке одлуке – последњи пример је Србија, изјавио је турски новинар и политиколог Џејда Каран.
НАЈМАЊЕ 65 нафтних танкера остало је усидрено на више локација, укључујући и обале Кине и Русије, откада су Сједињене Америчке Државе објавиле нови пакет санкција 10. јануара, показали су данашњи подаци о праћењу бродова.
Moskva
08.02.2023. 11:26
Годинама већ упозоравам да је део агенде избацивања домаћих грађана из приватне својине. Енормне цене земљишта а затим и некретнина ће имати као последицу велике пореске намете који многи људи неће моћи извршавати. Глобалисти на овај начин желе људе лишити приватне својине као једног од основних предуслова за лични интегритет и независност сваког појединца. Из тога следи тотални губитак и суверенитета земље. Онај ко има пољопривредно земљиште, приход култура на њему је исти без обзира килико то земљиште вреди. Да ли вреди 300 или 50000 то не утиче на висину прихода културе која се узгаја. Утиче на порез на имовину јер није исто имати нешто што вреди 300 или 50000. Зато тај мора да га прода због неисплативости, а купци су ко? Странци који купују преко фиктивних "домаћих" бизнисмена који ће у завршном циклусу завршити као Тодорић иза решетака а њихов иметак бити "пренет" онима којима стварно и припада, разним инвестиционим фондовима!