Огласио се МОЛ о рафинерији у Панчеву: Ево шта ћемо урадити ако постанемо већински власник НИС-а

Мађарска нафтна компанија МОЛ саопштила је да ће дугорочно задржати рафинерију у Панчеву ако постане већински власник Нафтне индустрије Србије (НИС).

Огласио се МОЛ о рафинерији у Панчеву: Ево шта ћемо урадити ако постанемо већински власник НИС-а

Spasa DAKIC / Sipa Press / Profimedia

МОЛ је навео да рафинерија у Панчеву има веома важну стратешку улогу у обезбеђивању стабилног и непрекидног снабдевања енергијом. 

- Циљ МОЛ-а је да додатно ојача сигурност снабдевања у Србији и региону, уз истовремено искоришћавање синергија између рафинерија. Уколико трансакција буде успешно реализована, планирамо дугорочно управљање тим постројењем - навела је мађарска компанија, преноси Танјуг.

МОЛ је констатовао да се преговори о НИС-у настављају у складу са претходно потписаним основним споразумом и подсетио да је за завршетак трансакције неопходна сагласност Канцеларије за контролу страних средстава Министарства финансија САД (ОФАК) и надлежних органа Републике Србије.

Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић изјавила је јуче да су одржани састанци са оперативним и правним тимовима МОЛ-а у вези са преузимањем руског удела у НИС-у и да је затворен одређен број питања и изразила очекивање да ће до краја ове недеље бити усаглашено 90 одсто ставова.

Ђедовић Хандановић је истакла да је важно да се настављају разговори са МОЛ-ом и подсетила да је у суботу имала састанак и са извршним директором МОЛ групе Жолтом Хернадијем.

- Очекујем да до краја недеље имамо неких 90 одсто усаглашених ставова. Остаће, претпостављам, још неколико отворених питања за разговоре на вишем нивоу - рекла је Ђедовић Хандановић за РТС и додала да су истовремено челници МОЛ групе имали разговоре и у Санкт Петербургу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара