СТИЖУ НОВЕ ИНВЕСТИЦИЈЕ У ПАНЧЕВАЧКУ РАФИНЕРИЈУ
ВИШЕ горива европског квалитета, „довиђења" мазуту са сумпором и почетак производње нафтног кокса у Србији, укратко су бенефити које је Србија добила када је крајем прошле године у панчевачкој рафинерији почело да ради ново постројење „Дубока прерада".
Сада, неколико месеци након почетка рада ове фабрике вредне више од 300 милиона евра, из НИС-а поручују да то није крај улагањима у једину домаћу рафинерију. Ова компанија ће наставити да инвестира у модернизацију Рафинерије нафте Панчево, најавио је Кирил Тјурдењев, генерални директор НИС-а у интервјуу за РТС.
-Ми ћемо наставити да улажемо у Рафинерију. Следећи важан пројекат је модернизација постројења каталитичког крекинга, који ће омогућити производњу додатних производа, укључујући и већу производњу пропилена. Тај пројекат вредан је 80 милиона долара и биће урађен у наредним годинама - навео је Тјуредњев за РТС.
Квалитет нафтних деривата је осигуран, а Тјурдењев се осврће и на питање које највише интересује возаче, а то је цена горива.
- Ова година је управо показала да нико не може да прогнозира цене нафте. Реч је о глобалном тржишту које зависи од огромног броја фактора. Ми, на пример, увозимо две трећине нафте коју прерадимо, а свега једну трећину производимо у Србији. Због тога зависимо од кретања цена на светским тржиштима. Ипак, повећањем ефикасности рада и смањивањем трошкова компаније очували смо стабилност и цена и домаћег тржишта - наводи Тјурдењев.
Када је у питању даљи развој НИС-а, он каже да је ковид-19 уз макроекономске околности на глобалном нивоу доста негативно утицао на компанију, али је она наставила са остваривањем кључних инвестиционих пројеката и у изазовном периоду очувала стабилност на тржишту, уз бригу о здрављу запослених и потрошача, навео је први човек НИС-а за РТС.
НЕМАЧКИ БИЛД: Руси незаустављиво напредују - Ускоро крећу борбе у Дњепропетровској области, тамо никада нису били
РУСКИ војници настављају напредовање и сада се налазе свега 7 километара од Дњепропетровске области Украјине, где "до сада није било копнених борби". Ово се наводи у чланку немачког листа Билд, који је написао новинар Јулијан Репке.
04. 01. 2025. у 15:35
БИЋЕ ПУНО СНЕГА, ЧАК И У БЕОГРАДУ: Метеоролог дао прогнозу за празнике, па открио какво ће бити лето и све изненадио
ГОСТ јутарњег програма "Новости" био је метеоролог Иван Ристић који је говорио о томе какво нас време очекује после празника, али и током лета и целе године.
03. 01. 2025. у 20:35
"НЕЋЕ ОНО ТЕБЕ ПРАВИТИ СРПКИЊОМ" Потресна исповест - крвник јој убио мужа на Цетињу, па је позвао телефоном: "Рекао је и спустио слушалицу"
ЦЕТИЊЕ се није опоравило од стравичног масакра од пре скоро три лета, а на самом почетку ове године отворене су нове страшне ране.
04. 01. 2025. у 14:52
Коментари (0)