У БЕОГРАДУ НАЈМАЊЕ КЕШ КУПАЦА СТАНОВА: Овде их има највише
ПРЕМА последњим подацима Републичког геодетског завода, обим промета у марту био за више од 25 одсто већи у односу на фебруар, а забележено је и повећање количине новца на тржишту за скоро 40 одсто!

Фото Н. Карлић
У поређењу са мартом 2020. године може се закључити да су сви парамети којим се тржиште непокретности описује скоро дуплирани. Током марта РГЗ је достављено 14.458 уговора о промету непокретности, што је за 23,9 одсто више у односу на фебруар и 93,9 одсто више у односу на исти месец претходне године.
- На основу уговора о промету непокретности које РГЗ води у Регистру цена непокретности, закључује се да је у марту тржиште непокретности у Србији било динамичније у односу на претходне месеце - наводе у Геодетском заводу. - Обим промета у марту је у односу на претходни месец био већи за 27,5 одсто на нивоу Републике. Гледано по регионима, број уговора о промету непокретности у Београду забележио је повећање за 37,1 одсто, Шумадији и западној Србији за 28,8 одсто, Јужној и источној Србији за 23 одсто и у Војводини за 21,6 проценат.
Доминантан начин плаћања у промету непокретности и у марту је био готовински - у 84 одсто реализованих промета. Удео готовинског плаћања у укупном промету у односу на претходни месец смањен је за један одсто, док је у односу на исти месец претходне године повећан за два одсто. Земљиште је у 99 одсто промета плаћано готовином, објекти у 91 одсто прометаа.
- Гледано по регионима, готовинско плаћање промета непокретности било је најзаступљеније у Шумадији и западној Србији и Јужној и источној Србији, чак 90 одсто, у Војводини 84 одсто, а најмање у Београду - 75 одсто - истичу у РГЗ. - У марту је забележенo повећање учешћа финансирања промета станова из кредитних средстава за два одсто у односу на претходни месец. Количина новца на тржишту на нивоу Србије износила је око 567,1 милиона евра, у чему је тржиште непокретности Градa Београдa чинило удео од 54,3 одсто. У поређењу са претходним месецом, укупан обим новчаних средстава био је већи за 38,6 одсто, а у односу на исти месец претходне године за 91 проценат.
У поређењу са фебруаром, промет земљишта повећан је за 22,5 одсто, при чему је обим промета шума повећан за 27,1 одсто, грађевинског земљишта за 25,5 и пољопривредног земљишта за 18,5 одсто.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (1)