ГЛУМАЦ ЏИН ХЕКМАН И ЊЕГОВА ЖЕНА ПРОНАЂЕНИ МРТВИ: Вест је потврдила локална канцеларија шерифа
ХОЛИВУДСКА легенда Џин Хекмен и његова жена, пијанисткиња Бетси Аракава, пронађени су мртви у њиховој кући у Новом Мексику, пише Тхе Сун.

Foto: Profimedia
Ову вест је потврдила локална канцеларија шерифа.
Тела супружника пронађена су заједно.
Глумац је недавно напунио 95 година.
- Све што могу да кажем је да смо усред истраге, и чекамо налог за претрес - рекао је Адан Мендоза, шериф округа Санта Фе.
Узрок смрти још није саопштен.
Џин Хекман (енгл. Гене Хацкман), пуним именом Јуџин Ален Хекман (Еугене Аллен Хацкман), рођен је 30. јануара 1930. године у Сан Бернардину, Калифорнија, САД.
Амерички је глумац и писац, познат по својој свестраности и импресивној каријери која траје више од шест деценија. Сматра се једним од најзначајнијих глумаца свог времена, а посебно се истакао у касним шездесетима и седамдесетима улогама у филмовима који су постали класици холивудске кинематографије.
Хекман је рођен у породици Јуџина Езре Хекмана и Лајде Греј. Има брата по имену Ричард. Његово детињство обележили су чести преласци из места у место због развода родитеља док је још био мали. На крају се настанио у Данвилу, Илиној, где је живео са баком Битрис након што му је мајка страдала у пожару 1962. године. Са 16 година напустио је дом и придружио се америчким маринцима, где је три године служио као радио-оператор. Након одслужења војног рока, преселио се у Њујорк, где је радио различите послове док је истовремено почињао да се бави глумом.
Хекманова каријера почела је скромно, али се брзо развијала. Први значајнији успех доживео је 1967. године улогом у филму Бони и Клајд (Бонние анд Цлyде), где је глумио Бака Бароуа и за коју је добио номинацију за Оскара за најбољу споредну улогу. Четири године касније, 1971, освојио је Оскара за најбољу главну мушку улогу за портрет детектива "Попаја" Дојла у криминалистичком трилеру Француска веза (Тхе Френцх Цоннецтион). Овај филм га је учврстио као једног од водећих глумаца тог доба.Током седамдесетих и осамдесетих наставио је да ниже запажене улоге у филмовима попут Разговор (Тхе Цонверсатион, 1974) Френсиса Форда Кополе, Супермен (Суперман, 1978) где је играо Лекс Лутора, и Неподношљиви (Унфоргивен, 1992) Клинта Иствуда, за који је добио другог Оскара, овог пута за најбољу споредну улогу. Његова способност да игра различите типове ликова – од грубих ауторитета до сложених антијунака – учинила га је миљеником публике и критике. Хекман је остао активан и у каснијим годинама каријере, појављујући се у популарним филмовима попут Државни непријатељ (Енемy оф тхе Стате, 1998) и Породица Тененбаум (Тхе Роyал Тененбаумс, 2001). Последњи филм у којем је глумио био је Добро дошли у Муспорт (Wелцоме то Моосепорт) из 2004. године, након чега се повукао из глуме.
Џин Хекман био је ожењен два пута. Са првом супругом, Феј Малтиз, има троје деце, али се пар развео 1986. године након 30 година брака. Од 1991. је у браку са Бетси Аракавом, пијанисткињом, с којом живи повучено на Новом Мексику. Поред глуме, Хекман се бавио и писањем; објавио је неколико романа, укључујући историјске фикције попут Wаке оф тхе Пердидо Стар (1999).
(Телеграф)
Препоручујемо

ПОСЛЕ 20 ГОДИНА: Себастијан Руљи и Барбара Мори поново заједно (ФОТО)
25. 02. 2025. у 08:05

ПРЕМИНУО ЧУВЕНИ ХОЛИВУДСКИ ГЛУМАЦ: Са Еди Марфијем глумио у култном филму
14. 02. 2025. у 22:18

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.
17. 04. 2025. у 15:25
Коментари (0)