ПРЕДАВАЊА О ВЕШТАЧКОЈ ИНТЕЛИГЕНЦИЈИ: Данило Мандић са Империјал колеџа у Лондону, ускоро гостујући професор БУ
Један од најцитиранијих научника са наших простора проф. др Данило Мандић, професор Империjал колеџа у Лондону, постаће ускоро гостујући професор на Универзитета у Београду.

универзитет у београду
Он је потписао уговор о сарадњи са деканом Факултета за образовање учитеља и васпитача Универзитета у Београду проф. др Данимиром Мандићем, а заједнички пројекти и предавања биће из области нових технологија и вештачке интелигенције.
Ректор Универзитета у Београду проф. др Владан Ђокић разговарао је са проф. Данилом Мандићем о могућностима сарадње на унапређењу наставе и научних истраживања у контексту убрзаног дигиталног развоја, имајући у виду чињеницу да је проф. Мандић један од глобално најпризнатијих активних научника са ових простора. Ректор је пожелео добродошлицу стручњаку који, иако није алумниста нашег универзитета, жели сарадњу управо са београдским колегама и студентима.
Др Мандић је докторирао нелинеарну адаптивну обраду сигнала 1999. на Imperial College, London, UK, где је сада професор. Специјализовао се за статистичку теорију учења, машинску интелигенцију и статистичку обраду сигнала и њихове примене посебно у биомедицини и финансијама, а директор је Лабораторије за обраду финансијских сигнала и машинског учења у Империјал колеџу. Написао је више од 600 чланака у часописима и радова на конференцијама и истраживачких монографија, председник је Међународног друштва за неуронске мреже, добитник председникове награде за изврсност у надзору истраживања на Империјал колеџу и бројних других међународних признања. На састанку у Ректорату проф. Мандић је истакао да је је веома заинтересован за интердисциплинарне аспекте рада и за увођење најсавременијих иновација у образовање, а посебно је заинтересован за унапређење Центра за роботику и вештачку интелигенцију у образовању www.craie.edu.rs .
Проф. др Данимир Мандић, декан Факултета за образовање учитеља и васпитача Универзитета у Београду, оценио је да ”информациона технологија и вештачка интелигенција омогућавају индивидуализацију учења, самоевалуацију знања и комплексно вредновање рада студената, примену модела развијајуће наставе, учење истраживањем, развијање критичког мишљења, бављење наставника дететом, тј. изградњом његове комплетне личности, повећан ниво активности ученика у процесу учења и сарадње са наставницима”. Сви ови елементи биће укључени и у концепт будуће сарадње са проф. Данилом Мандићем који је истраживао активност студената у процесу учења применом неинвазивних сензора.

ВИШЕ ОД 200 ДЕЦЕ ОТРОВАНО У ШКОЛИ, А ОНДА СЕ ПОЈАВИО СНИМАК ИЗ КУХИЊЕ: Камера открила све, ухапшено осам особа (ВИДЕО)
ВИШЕ од 200 деце у једној школи у Кини има повишен ниво олова у крви након што је у њихову храну додаван отровни пигмент – наводно како би изгледала примамљивије.
12. 07. 2025. у 21:32

ОТКРИВЕН УЗРОК ПАДА БОИНГА СА 260 ПУТНИКА: Аудио снимак пилота из кокпита само продубљује мистерију
ИСТРАЖИТЕЉИ су открили узнемирујуће детаље у оквиру прелиминарне истраге пада авиона компаније Air India, на лету 171, у којем је у јуну страдало 260 особа.
12. 07. 2025. у 15:36

СЛАВИМО ПЕТРОВДАН: Шта се данас не ради и шта треба умесити
СРПСКА православна црква и њени верници данас прослављају Петровдан, празник који је посвећен светим апостолима Петру и Павлу.
12. 07. 2025. у 07:34
Коментари (0)