ЗБОГ ИМИГРАНАТА ОСНИВАЈУ И СЕОСКЕ СТРАЖЕ: Све је напетије на граници Хрватске и Словеније
ПОВРАТАК граничних контрола између Хрватске и Словеније није донео гужве на границама, али је све више незадовољства са једне и друге стране.

Фото: ЕПА
Док Словенци тврде да су само преко викенда спречили улазак двадесетак особа за које се сумња да су повезани са терористичким организацијама или кријумчарењем, Хрвати кажу да више илегалних имиграната улази у Мађарску, која користи и жичане ограде на границама.
Бивши словеначки премијер Јанез Јанша позвао је на друштвеним мрежама грађане да се припреме за долазак новог таласа имиграната.
- Враг је однео шалу, наоружајте се, легално - написао је Јанша и упутио критике садашњој влади коју води левичар Роберт Голоб. - Паметни су схватили позив, остали ће веровати Голобу да су способни заштити Словенију у случају терористичких напада.
Словенци стално истичу да је 40.000 илегалних имиграната стигло из Хрватске и замерају комшијама да довољно добро не чувају источне границе. Предложили су им да се и словеначки полицајци укључе у патролирање на граници Хрватске са БиХ, али је то Загреб одбио. Реакција Словеније је по многима нервозна, јер се оснивају и сеоске страже у Сухој крајини.
Све је напетија и ситуација у Слуњу, који је први на удару имиграната који долазе у Хрватску из БиХ.
- Расте број илегалних имиграната који улазе у европски простор, ове године за 93 одсто. Највише је имиграната из Афганистана, а само јединствена европска политика може зауставити нови талас - каже хрватски министар унутрашњих послова Давор Божиновић.
Иако многи у Хрватској призивају војску на границама, то се неће догодити.
- За војску нема потребе, ако неко мисли да војска може нешто друго да ради, у смислу онога што је темељна вештина војске, онда смо у озбиљном проблему - сматра Божиновић.
Посебну нервоза ствара у Хрватској податак да је у суседној БиХ најмање двадесетак џихадистичких ћелија и да се стално врбују имигранти да се укључе у те терористичке групе. Осим у БиХ, активне су и на Косову и у Албанији, па су и хрватске обавештајне службе стално ангажоване и прате њихову активност.
Препоручујемо

ЉУБЉАНА СЕ САД СЕЋА ПРОГОЊЕНИХ: у словеначкој престоници постављен споменик назван "Ћ"
25. 10. 2023. у 17:35

ХРВАТИ НЕЗАДОВОЉНИ НОВОМ МЕРОМ: Појачана контрола на граници са Словенијом
23. 10. 2023. у 16:42

РЕШИЛА СТАМБЕНО ПИТАЊЕ НА НЕВЕРОВАТАН НАЧИН: Плаћа кирију нешто више од 700 динара месечно
ДОК ПРОСЕЧНИ станари у кинеском граду Џуџоу (провинција Хунан) плаћају кирију од 100 до 225 евра месечно, 18-годишња радница пронашла је необично решење за стамбену кризу: живи у тоалету продавнице у којој ради.
03. 04. 2025. у 14:56

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

"ЗАНЕМАРИЛА ЈЕ ДЕЦУ, ЧУВАЛЕ СУ ИХ ЦИГАНКЕ" Захар открио зашто је оставио Гоцу Лазаревић
СВАКИ од супружника имао је своју верзију приче.
02. 04. 2025. у 17:21
Коментари (1)