ЈЕДНА ОД НАЈВЕЋИХ МИСТЕРИЈА 11. СЕПТЕМБРА: Докторка нестала дан пре терористичког напада, њено име на списку жртава
ДВЕ зграде, два авиона и хиљаде мртвих људи. Прве су то ствари које људима падну на памет када им споменете 11. септембар 2001. године. Међутим, један нестанак крије пуно веће тајне.
Докторка Снеха Ен Филип последњи пут је виђена дан пре терористичких напада на њујоршки Светски трговински центар. Будући да је живела у непосредној близини кула близнакиња и чињеницу да је била докторка у оближњој болници и да је увек волела помагати другима, њена породица била је уверена да је и она умрла у рушењу зграда и да због тога тело никад није пронађено
На дан нестанка није радила
Рођена у Индији, одрасла је у држави Њујорк и студирала је у Чикагу где је упознала свог будућег супруга Рона Либермана. Недуго након завршетка студија су обоје почели радити у њујоршким болницама и живели су у луксузном стану.
Лиеберман је касније говорио да је на дан нестанка била слободна, а сигурносне камере оближње продавнице су је посљедњи пут снимиле у предвечерје 10. рујна.
Рон се вратио из болнице након поноћи и супруга га није чекала, а он је био уверен да је у изласку, како јој је и била навика. Идућег дана, на дан терористичких напада, Либерман се у стан касно вратио и супруге и даље није било, пише Еxпресс.
Муж пријавио нестанак
Полицији је пријавио нестанак, али Снеха Ен била је тек једна од стотина и хиљада несталих Американаца који су вероватно погинули у терористичком нападу. У недељама након самих напада комшилук је био облепљен плакатима и породица је молила за било какве информације, али у поплави несталих, нестанак једне особе се утопио у маси. Нико није превише обраћао пажњу.
Њен нестанак био је једини који није био директно повезан с терористичким нападима. Либерман је устврдио да му полиција не помаже довољно и потражио је услуге приватног детектива.
Тражио ју је и бивши ФБИ агент
Запослио је бившег агента ФБИ-а Кена Галанта и њих двојица бацила су се на приватну истрагу како би открили коначну судбину младе докторке. Надзорне камере из зграда у којој је живела на сам дан терористичких напада снимиле су жену како улази у зграду и неколико минута касније излази.
Породица је говорила да јако личи на њихову несталу кћер, али Либерман није могао дефинитивно рећи је ли реч о његовој супрузи.
Галант је једно време размишљао да је Снеха Ен искористила хаос у Њујорку након напада како би побегла и напустила заувек свој стари живот, али полиција није успела открити никакве трагове који би указали на такву могућност.
Либерман и Галант су касније закључили да је Снеха потрчала у помоћ унесрећенима и да је умрла током урушавања торњева.
Закључили да је умрла у рушевинама
Полиција дуго времена није стигла истражити њен нестанак, али истрагом су утврдили неке доста необичне чињенице које су бациле потпуно ново светло на живот наизглед угледне и успешне докторке.
Раније током године, болница где је радила обавестила ју је да неће добити продужетак уговора о раду због проблема с алкохолом. Недуго након што јој је болница саопштила да неће наставити радити код њих, Снеха је отишла у излазак због којег је завршила у затвору.
Полицији је говорила да ју је колега с посла непримерено додиривао у изласку, али тужилаштво је одбило ту притужбу и ставили су јој на терет да је лажно пријавила колегу. Понудили су јој одбацивање свих оптужби ако ће повући своју пријаву, али она то није прихватила.
Након тога је престала с радом у болници, али је на сву срећу успела добити посао у другој болници где је наставила по старом. Опет је на послу имала проблема с алкохолом и суспендована је зато што није отишла на договорени састанак са саветником за зависност.
У то време је почела излазити по геј баровима и често их је напуштала у друштву жена које је срела тамо, барем је тако полиција говорила.
Није имала проблема с алкохолом
Породица је оптужила полицију да спекулишу с минималним информацијама и да она никад није имала проблема с алкохолом, барем не у болници. Отказ је, тврди порородица, добила зато што је упозоравала на расистичку политику болнице.
Уследиле су године суђења и све је завршило када је жалбени суд одлучио да је Филип погинула док је помагала унесрећенима у нападу. 31. јануара 2008. године је и службено одлучено да је она 2.751. жртва терористичког напада на Светски трговачки центар у Њујорку.
Њено име данас налази се на споменику изграђеном на темељима некадашњих кула близнакиња.
Посмртни остаци никад нису пронађени, али по томе је она само једна од хиљада људи чија тела нису преживела хиљаде тона челика које су пале по њима.
Препоручујемо
ПАНИКА У ПРИШТИНИ: Кикл добио мандат за формирање нове аустријске владе, за њега Косово није држава
ЛИДЕР крајње десничарске Слободарске партије Аустрије (ФПО) Херберт Кикл добио је данас мандат за формирање нове аустријске владе, а његова странка упутила је прошле године предлог резолуције аустријској Скупштини којом захтева да се парламент изјасни против признања тзв. Косова.
06. 01. 2025. у 19:41
ОВО ЈЕ УБИЦА ИЗ ЈАГОДИНЕ: Власник кафане и други мушкарац га тукли, он се вратио са "шкорпионом" и запуцао (ФОТО)
НАПАДАЧ који је вечерас убио власника кафане у Јагодини Дејана Михајловића (55) и ранио још једно лице је Саша Милосављевић Бабац (47), који има дебео досије, а осуђиван је за више кривичних дела, покушај убиства, насиље у породици.
06. 01. 2025. у 21:25
НИЈЕ САМО НОВЧИЋ: Шта се још ставља у божићну чесницу
ЗНАТЕ ли шта све може да се убаци у чесницу и чиме је допуштено заменити новчић?
05. 01. 2025. у 10:17
Коментари (2)