РУСКИ ЛОВАЦ СУ-30СМ2: Борбени авион достојан западног поштовања
АВИОНИ Су-30СМ су упарени са ловцима Су-35 за вршење патрола и војних операција у Украјини. Стручњаци су за бугарски војни лист рекли да се Су-30СМ користи за заштиту руских бомбардера у Украјини, делујући као дистрактори.
Прошле недеље, руски софистицирани борбени авиони Су-30СМ и Су-30СМ2 завршили су низ вежби обуке изнад Калињинградске области, наводи државни медиј ТАСС. У овим балтичким вежбама, најмање десет руских авиона извело је тактичке вежбе са бомбардовањем и ракетним ударима.
Прес-служба Балтичке флоте објавила је саопштење о ваздушним вежбама: -Током вежби пилоти вежбају да униште колоне непријатељске војне опреме, командна места и нагомилану људску снагу, војно-индустријске објекте, противничке авионе, ваздушно-десантне и амфибијске јуришне снаге и такође и за пружање ватрене подршке јединицама армијског корпуса Балтичке флоте. Иако је московска флота борбених платформи била у великој мери незадовољавајућа током целогодишње инвазије на Украјину, флота ловаца Су-30СМ ове земље служила је у многим офанзивним операцијама у Украјини.
КРАТАК ПРЕГЛЕД ПОРЕКЛА СУ-30СМ
Вишенаменски борбени авион Су-30СМ је изведен из раније руске варијанте Су-30. Првобитно развијен у Совјетском Савезу од стране произвођача Sukhoi Aviation Corporation, двомоторни суперманеварски оквир авиона и даље је главна компонента руске ваздушне стратегије. Слично већини модернијих руских авиона, Су-30 је потомак авиона Сухој-27.
Означен као „Фланкер“ од стране Северноатлантског савеза (НАТО), Су-27 је дизајниран посебно да се супротстави америчким ловцима четврте генерације Gruman Ф-14 Томцат и McDonnell Douglas Ф-15 Еагле.
Иако је Фланкер имао значајне способности и пристојан домет, совјетске снаге противваздушне одбране су тражиле новији ловац који би могао да лети по целој земљи без потребе за допуном горива.
На крају, СССР-ов Су-27ПУ је испунио потребе Ваздухопловства и касније га је руско Министарство одбране преименовало у Су-30. Су-30 се добро показао након што је ушао у службу средином и крајем 1990-их, а Министарство одбране Русије је одлучило да наручи 60 варијанти Су-30СМ 2012. Су-30СМ покрећу два турбомлазна мотора Ал-31ФП и може достићи максималну брзину лета од 2,0 маха.
Са побољшаним радаром, комуникационим системом и системом наоружања, Су-30СМ је способнији оквир авиона од свог претходника. Оквир авиона Су-30СМ је направљен од титанијума и легура алуминијума високе чврстоће. Према Air Force Technology, „Сухој Су-30СМ има опрему за идентификацију пријатеља или непријатеља, глобални систем позиционирања и инерцијални навигациони систем. Дизајн отворене архитектуре омогућава интеграцију модерне авионике, укључујући нови радарски систем, радио и систем за препознавање и друге системе подршке.”
МОСКВА ЈЕ ПОСЛАЛА ЛОВЦЕ СУ-30СМ У УКРАЈИНУ
Авиони Су-30СМ су упарени са ловцима Су-35 за вршење патрола и војних операција у Украјини. Стручњаци су за бугарски војни лист рекли да се Су-30СМ користи за заштиту руских бомбардера у Украјини, делујући као дистрактори. Пилоти Су-30СМ привлаче украјинску пажњу док „бомбардери који лете високо могу да изводе бомбардовање“. Руска војска је прошле године добила прву серију тешких ловаца Су-30СМ2, најновије варијанте у породици Су-30.
Руски ловци Су-30МК извезени су широм света. Јерменско ваздухопловство, индијско ваздухопловство, ваздухопловство Народне ослободилачке армије и неколико других нација поседују напредне деривате платформе. Како инвазија одмиче, Москва ће наставити да користи своје ловце Су-30См да помогне својим ратним напорима против Украјине.
БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ ИСПАЉИВАЊЕ "МОСКИТ" КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ: Вежбе руске Пацифичке флоте у Јапанском мору
Препоручујемо
САДА ЈЕ И ЗВАНИЧНО: Иран купио борбене авионе Су-35 од Русије, ево када стижу (ВИДЕО)
10. 03. 2023. у 20:55
ЗАХАРОВА БРУТАЛНО ОДГОВОРИЛА АНАЛЕНИ БЕРБОК: Шта је са америчким војним базама у Немачкој?
ЗВАНИЧНА представница Министарства спољних послова Русије Марија Захарова одговорила је на изјаву немачке шефице дипломатије Аналене Бербок о руским базама у Сирији, подсетивши је на америчке војне базе у Немачкој.
03. 01. 2025. у 19:49
БИЋЕ ПУНО СНЕГА, ЧАК И У БЕОГРАДУ: Метеоролог дао прогнозу за празнике, па открио какво ће бити лето и све изненадио
ГОСТ јутарњег програма "Новости" био је метеоролог Иван Ристић који је говорио о томе какво нас време очекује после празника, али и током лета и целе године.
03. 01. 2025. у 20:35
КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА ТИТОВ СИН: У пензију отишао као хрватски дипломата, живи ван очију јавности, а ћерка је његово највеће богатство (ФОТО)
АЛЕКСАНДАР Мишо Броз, син Јосипа Броза Тита, након завршетка своје успешне дипломатске каријере провео је последњих десет година углавном далеко од очију јавности.
02. 01. 2025. у 17:07
Коментари (0)