НОВА МОДЕРНИЗАЦИЈА ПАНЦИРА-С: Руски ПВО систем би могао да добије 48 мини-ракета против беспилотних летелица (ВИДЕО)

П. З. С. / bulgarianmilitary.com

20. 08. 2023. у 20:29

У СКЛАДУ са развојном динамиком глобалног ратовања, руски систем противваздушне одбране пролази кроз значајна побољшања.

НОВА МОДЕРНИЗАЦИЈА ПАНЦИРА-С: Руски ПВО систем би могао да добије 48 мини-ракета против беспилотних летелица (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин



Мале ракете, посебно дизајниране за опремање различитих варијанти противваздушног ракетног система Панцир-С, тренутно су подвргнуте ригорозном тестирању на домаћим полигонима.

Ову информацију је дописнику РИА Новости пренео званични представник холдинга Ростек, који поткрепљује посвећеност нације јачању својих способности противваздушне одбране.

Мини-ракете имају стратешку улогу у области војних ангажовања на „блиском фронту“, првенствено фокусираних на хватање и накнадну неутрализацију малих ваздушних претњи. Ове претње, често у облику огромних ројева, обухватају беспилотне летелице, које укључују и јуришне дронове и беспилотне летелице камиказе, као и МЛРС пројектиле. Последњи модел руске противваздушне ракетне технологије сведочи о томе, посебно пројектован за борбу на даљинама до 500 метара.

Према добијеним информацијама, сложени ракетни комплекс, који је до сада имао по једну ракету типа 9М335/57Е6 на свакој „шини за навођење“, сада има капацитет да прими четири мини-ракете.

Систем Панцир-С се може похвалити са дванаест таквих редовних водилица. Сходно томе, у својој реконструисаној верзији, Панцир-С има потенцијал да буде наоружан са импресивних укупно четрдесет осам противваздушних ракета. Штавише, беспилотне летелице нису само подложне ракетном наоружању, већ могу бити и значајно „искривљене“ захваљујући двоцевном топовском систему од 30 мм.

Фото: Министарство одбране

Пројектил се чврсто етаблирао као поуздан и моћан инструмент за пресретање широког спектра ваздушне опреме коју користе Оружане снаге Украјине, од авиона до дронова за напад.

Нарочито је еволуирао да би се супротставио напредним пројектилима ХИМАРС и стелт пројектилима британско-француског порекла, наиме, Сторм Схадов. Постоје спекулације, засноване на значајним доказима, да би у блиској будућности могао бити наоружан хиперсоничним пројектилима пресретачима.


О СИСТЕМУ ПАНЦИР-С

Панцир-С је систем противваздушне одбране руске производње дизајниран за заштиту војних и цивилних објеката од разних ваздушних претњи. То је веома мобилан систем који може да ради у свим временским условима и може да се примени за кратко време. Систем је способан да гађа циљеве на домету до 20 км и на висинама до 15 км.

Систем Панцир-С је опремљен комбинацијом топова и пројектила, што га чини ефикасним против широког спектра циљева, укључујући авионе, хеликоптере, дронове и крстареће ракете. Топови система имају брзину паљбе до 5.000 метака у минути, док његове ракете имају домет до 20 км и могу достићи брзину до 2,5 маха.

Систем Панцир-С користи комбинацију радарских и оптичких сензора за откривање и праћење циљева. Радар система може да детектује мете на домету до 36 км, док његови оптички сензори могу да открију циљеве на домету до 20 км. Када је мета откривена, рачунар система израчунава њену путању и одређује најбољи начин да је захвати.
Систем Панцир-С је дизајниран да ради у окружењу које је усредсређено на мрежу, што значи да се може интегрисати са другим системима противваздушне одбране како би обезбедио свеобухватну способност противваздушне одбране. Системом се такође може управљати на даљину, што му омогућава да се користи у беспилотном режиму.
 


ДРОНОВИ У РАТУ

Нажалост, не постоје поуздани подаци о тачном броју дронова које Украјина користи месечно против руских оружаних снага у рату у Украјини. Украјинска војска је позната по томе да користи различите типове дронова, укључујући моделе домаће производње и оне набављене из страних земаља. Међутим, тачан број и учесталост њихове употребе остају непознати.

Вреди напоменути да је употреба беспилотних летелица у савременом рату постала све чешћа, а Украјина није једина земља која их користи у својим војним операцијама. Дронови нуде бројне предности, укључујући могућност прикупљања обавештајних података, надзора, па чак и извођења циљаних удара.

Упркос недостатку конкретних информација о коришћењу беспилотних летелица у Украјини, јасно је да сукоб у Украјини и даље представља сложено и текуће питање. Употреба беспилотних летелица само је један аспект већег сукоба, који је укључивао низ војних тактика и стратегија на обе стране.

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Калашњиков представио нову верзију јуришне пушке АК-19

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МАСК ШОКИРАО О ЗЕЛЕНСКОМ: Он је шампион свих времена, извео једну од највећих пљачки САД-а

МАСК ШОКИРАО О ЗЕЛЕНСКОМ: Он је шампион свих времена, извео једну од највећих пљачки САД-а

ИЛОН Маск, амерички милијардер и будући шеф комисије за смањење савезне владе у администрацији новоизабраног председника САД Доналда Трампа, назвао је Владимира Зеленског шампионом свих времена за „једну од највећих пљачки“ Сједињених Америчких Држава.

30. 12. 2024. у 15:29

ДРАМА У КОМШИЛУКУ: Откривена непозната летелица, становници упозорени да потраже склоништа

ДРАМА У КОМШИЛУКУ: Откривена непозната летелица, становници упозорени да потраже склоништа

РУМУНСКИ радарски системи открили су синоћ мали летећи објекат, за који се сумња да је дрон, који је ушао у национални ваздушни простор до шест километара у југоисточном округу Тулчеа, саопштило је министарство одбране Румуније.

27. 12. 2024. у 09:23

Коментари (0)

ЧАСТИО СЕ ЗА НОВУ ГОДИНУ: Гранит Џака дошао у Србију