БУНДЕСВЕР НА КОЛЕНИМА? Немачка артиљерија је лоша, и по квантитету и по квалитету (ВИДЕО)
ПРЕМА извештају немачке публикације Хард Пункт (Hard Punkt), тренутно стање немачке артиљерије се сматра неадекватним.
Ова неадекватност произилази из питања везаних и за квантитет и за квалитет. Занимљиво је да донација ракетних артиљеријских система МАРС 2 Украјини доприноси, међутим, то није примарни разлог.
Немачка се пре сукоба у Украјини хвалила са 40 таквих артиљеријских система. Сада, са само 35 преосталих, постоји забринутост да они можда неће ефикасно покрити немачке потребе за артиљеријском подршком на удаљености од 80 километара. Планови за замену ових система, конкретно, са ракетним системима ПУЛС се већ крећу.
Ови предложени системи су наводно резултат сарадње са холандским произвођачима. У очекивању одлуке њемачког парламента која се очекује овог љета, ПУЛС би могао добити неопходно одобрење за распоређивање, према извјештају у Hard Punkt-у.
Немачки МАРС 2 [Модуларни артиљеријски ракетни систем] је високо софистицирани ракетни артиљеријски систем који је развила немачка компанија ЕуроАрт, заједничко предузеће Krauss-Maffei Wegmann [КМВ], Рајнметал Дефенс и Локид Мартин. То је модернизована верзија МАРС 1, која садржи неколико значајних побољшања.
МАРС 2 је дизајниран да испоручи велику количину ватрене моћи на великом подручју у кратком периоду. Способан је да испали 12 ракета за мање од једног минута, са дометом до 80 километара. То га чини ефикасним оруђем за сузбијање и уништавање противваздушне одбране, артиљерије и командних места.
Систем је монтиран на гусенично возило, пружајући му одличну мобилност и омогућавајући му да ради на различитим теренима. МАРС 2 се може брзо распоредити, испалити, а затим преместити како би се избегла ватра против батерија, повећавајући његову способност преживљавања на бојном пољу.
МАРС 2 користи ГПС и ИНС [инерцијални навигациони систем] за прецизно циљање. Може да испаљује разне ракете, укључујући фамилију муниције МЛРС [Multiple Launch Rocket System] и АТАЦМС [Army Tactical Missile System]. Ове ракете могу да носе различите типове бојевих глава, укључујући касетне, унитарне и вођене бојеве главе, пружајући систему велику флексибилност.
Још једна кључна карактеристика МАРС 2 су његове аутоматизоване операције. Систем може аутоматски израчунати податке о лансирању, припремити ракете за испаљивање и лансирати их, смањујући оптерећење посаде и минимизирајући време изложено непријатељској ватри.
Чини се да се будућа употреба ПУЛС-а у Немачкој разликује од онога што се првобитно очекивало. Уместо да их уграде у борбену структуру немачке војске, извештаји сугеришу да су ови системи резервисани за обуку нових припадника војске. Ово сугерише да би стање немачке артиљерије могло остати непромењено, упркос интеграцији ПУЛС-а.
Потенцијално значајна промена у немачким артиљеријским способностима, међутим, је на видику са доласком „Будућег система индиректне ватре великог домета“ [ZukSysIndFgRw].
Овај систем није дизајниран само да ојача робусност немачке артиљерије, већ и да побољша њену ефикасност. Очекује се да ће постати кључна компонента артиљеријских снага дивизијских корпуса, а ефикасност ZukSysIndFgRw процењена је на домет од десет до 300 км.
bulgarianmilitary.com
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
ИЗ УКРАЈИНЕ У НЕМАЧКУ ПОБЕГЛА ЦЕЛА ВОЈСКА: Берлин не дозвољава репатријацију Кијеву
07. 01. 2024. у 17:31
ДИГНУТИ НАТО АВИОНИ ПОСЛЕ НАПАДА НА УКРАЈИНУ: Хитно се огласио Зеленски, имао поруку за Путина (ФОТО/ВИДЕО)
РУСИЈА је покренула масовни ваздушни напад на Украјину на божићно јутро по грегоријанском календару.
25. 12. 2024. у 11:16
ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)
ШЕСТ особа, међу којима и једно дете, убијено је у Рилску, у области Курск, као резултат ракетног удара украјинских оружаних снага, саопштио је вршилац дужности гувернера Курске области Александар Хинштајн.
20. 12. 2024. у 17:07
ПЛАНЕТИ ПРЕТИ СЦЕНАРИО ИЗ 1815. После догађаја на планини која је променила свет уследиле трагедије: "Питање није да ли ће, него КАДА!"
„ЕФЕКТИ би могли бити још гори него што смо видели 1815."
25. 12. 2024. у 15:54
Коментари (2)