СТРАХ ЗАПАДА ОД РУСИЈЕ: Због чега Украјина и Грузија нису у НАТО-у
УКРАЈИНА и Грузија још увек нису ушле у НАТО јер се Алијанса плаши реакције Русије уколико би се тако нешто догодило, изјавио је бивши заменик генералног секретара те међународне организације Александар Вершбоу.

Фото: Танјуг/АП
-Чланице Алијансе стално понављају обећање које су дале још 2008. године да ће Украјина и Грузија ући у састав НАТО-а у будућности, међутим, жеља да се тако нешто догоди не постоји због страха да би то изазвало агресију од стране Русије, рекао је он током онлајн дискусије Кијевског форума.
Он је такође рекао и да до тога није дошло, између осталог, и због тога што унутар Алијансе не постоји јединство, што је и омогућило Русији да се „понаша одлучно“.
Вершбоу, који је током своје каријере обављао и функцију заменика министра одбране САД, је скренуо пажњу и на чињеницу да је НАТО заправо направио грешку тиме што је Украјини и Грузији обећао чланство у Алијанси.
Подсетимо, Украјина је у више наврата саопштавала да је чланство у НАТО-у њен приоритет иако су многе чланице Алијансе, а пре свега Немачка, одговарале да то питање за сада не стоји на дневном реду.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)