"ТО ЈЕ ОДМАЗДА САД И ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ!" Додик поставио Шмита на место: Он није високи представник
СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је данас да је именовање новог Високог представника у БиХ одмазда међународне заједнице, окупљене око САД и Велике Британије, према Републици Српској, а да Босна и Херцеговина не личи на ону "написану" у Дејтонском споразуму.

Фото: Принтскрин/илустрација
Додик је на трибини "Инцков закон - крај Српске или распад Босне", рекао да је скрнављење БиХ почео некадашњи високи представник Волганг Петрич наметањем закона суду и тужилаштву, иако БиХ нема надлежности за правосуђе, већ искључиво ентитети.
Како је рекао, то је уведено да би наводно судили и прогањали корумпиране политичаре, а да се развило до тога да за јавно изговорену реч председнику Борачке организације Суд у БиХ изриче притвор чиме се, истакао је Додик, директно креће у реализацију одлуке о наметнутог закона.
- Мислим да смо сви мало насели, овде је примарно реч о наметнутом закону, а не о самој садржини. Они су креирали садржај да би смо се на међународном плану ми додатно сатанизовали и да не бисмо молгли да имамо релевантну одбрану. Мало коме можете објаснити да је нека прича о негирању геноцида прихватљива - није нигде - казао је Додик.
Додао је да о Сребреници првих пет година након ратних сукоба није ниједном проговорено и да у време када је он био председник Владе Републике Српске од 1998, до 2001. године "нигде нико ни на једном форуму није потегнуо Сребреницу, нити се о томе причало".
- Ништа се није дешавало. Одедном је 2002. године све је кренуло, седам година након догађаја, одједном је поцело - ''све се зна''. Ништа се то није знало, наравно - казао је Додик.
Како је рекао, све је испекулисано да данас имамо ситуацију у којој се прича о геноциду брани судом и затвором.
- Та њихова истина за нас не може да буде прихватљива шта год они мислили и колико год покушали да претњама затвором и другим стварима ућуткају људе - навео је Додик.
Он је оценио и да је БиХ експеримент међународне заједнице и да никада није била предмет договора три стране у БиХ.
- Ми у Републици Српској Дејтонски споразум у почетку нисмо и нешто прихватили, али касније смо схватили да има много предности које можемо да користимо. Република Српска је добила статус државе без столице у УН, али по свему са пуним унутрашњим суверенитетом - казао је Додик.
Навео је да је БиХ имала међународни субјективитет, а да је суверенитет припадао ентитетима.
Подсетио је да је на почетку РС по Дејтонском споразуму имала војску, управљала границама, била фискално суверена и да је "без икаквих проблема могла да настави свој пут " а онда су странци почели да моделирају Дејтонски споразум и почели да интервенишу у погледу овлашћења високог представника.
- Не постоји високи представник међународне заједнице, ни формално ни суштински, постоји високи представник у БИХ којег бирају стране потписнице анекса 10 - рекао је Додик и додао да Кристијан Шмит ''''глуми'''' високог представника који нема легитимет.
Додао је да је "друга велика превара и подвала" Савез за имплементацију мира који, каже, не постоји од 2000. године.
- Постоји Управни одбор који се састаје на нивоу амбасадора у Сарајеву и уводи посебан облик владавине у БиХ " амбасадократију" - казао је Додик.
Трибину "Инцков закон - крај Српске или распад Босне" организовао је информативно-политицки портал "Све о Српској" и "Факти", уз подршку Представништва Републике Српске у Србији.
Препоручујемо

ДОДИК ОДБРУСИО НЕПРИЈАТЕЉИМА: Српска неће нестати, а Босна не може опстати
10. 08. 2021. у 15:53

ОШТАР ОДГОВОР ИЗ КАБИНЕТА СРПСКОГ ЧЛАНА ПБИХ: Седница Председништва није одржана, Додик није дао сагласност!
10. 08. 2021. у 11:24 >> 11:47

ДОДИК О ЛАЗАНСКОМ: Српски члан председништва описао свој последњи разговор са дипломатом
06. 08. 2021. у 16:10

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.
17. 04. 2025. у 15:25
Коментари (1)