УБИЛА ГА НЕПРАВДА ПРЕМА СРПСКИМ БОРЦИМА: Преминуо пуковник Миленко Лаловић
ПУКОВНИК Миленко Лаловић, ратни командант Првог батаљона Мостарске бригаде, Трећег батаљона Невесињске бригаде и Друге лаке бригаде Војске Републике Српске, преминуо је у Београду у 63. години.

Фото: Принтскрин
Лаловић је био учесник највећих битака у Одбрамбено-отаџбинском рату, а његова улога се посебно истакла у првој Митровданској бици и офанзиви на Другу лаку бригаду када је пала Бијела.
Пуковник Зоран Јањић, један од ратних команданата у Невесињској бригади, рекао је да је отишао велики човек и борац, те да је Лаловића убила неправда према српским борцима и Републици Српској.
- Посебно су га погодила хапшења наших сабораца у Невесињу, јер је то сматрао као велику неправду. Сматрао је да су неправедно оптужени - рекао је Јањић.
Миленко Лаловић рођен је у Калиновику 1958. године. Завршио је Средњу војну школу пешадије у Сарајеву и као одличан ђак добио могућност да иде на Војну академију. Завршио је академију 1980. године и почео да ради као командир вода на Војној академији где су га задржали да буде васпитач млађим генерацијама. Највише времена у мирнодопском делу је провео на Војној академији.
Јањић се присећа да је Лаловић у Херцеговину дошао 17. маја 1992. године, у Херцеговачки корпус и добио распоред у 10. моторизовану – Мостарску бригаду где је постављен на дужност команданта Првог батољана Мостарске бригаде.
- Када се Мостарска бригада повукла у рејон Бусак - Врањевићи и 15. јуна 1992. године формирана Невесињска бригада од 10. Мостарске и 13. Невесињске, Лаловићев батаљон је постао Трећи батаљон Невесињске бригаде. Био је на положају на главном правцу напада непријатељских снага у рејону Буска. Његов батаљон је био на одбрани тога правца - навео је Јањић.
Он је истакао да је Лаловић на невесињско-мостарском ратишту био до 1994. године када прелази за команданта Друге лаке бригаде и на том положају на Борцима остаје до краја рата. Након рата вратио се породици у Београд и радио у Генералштабу војске Србије до пензионисања 2009. године.
- Остао је запамћен по надимку Лале Заврата, јер је читав рат носио црногорско-херцеговачку капу `заврату` као идентитетски симбол Срба. Друга карактеристика по коме су га памтили народ и војска је то што је био омиљен официр. Сви су га волели и ценили, радо су га призивали у друштво - навео је Јањић.
Према његовим речима, Лаловић је прошао најтеже периоде кроз које је прошла Мостарска и Невесињска бригада.
- Био је у највећим биткама, првој Митровданској бици, затим офанзиви на Другу лаку бригаду када је пала Бијела. Након Дејтона цели положај који је држао морао је да напусти и преда у руке муслиманских снага. Доживео је пораз у миру, а не у рату. Одликовала га је велика храброст и преданост одбрани Републике Српске, томе је био предан до краја - навео је Јањић.
Командант батаљона у Невесињској бригади Драгомир Бакоч сећа се Лаловића као професионалца и способног официра.
- Била је добра сарадња између наших батаљона. Увек смо се могли ослонити на њега и његову јединицу. Знао је да се постави као командант, свакога је разумевао и био коректан у сарадњи - каже Бакоч.
Лаловић је преминуо синоћ, а биће сахрањен на Бежанијском гробљу, у среду 22. децембра.
(СРНА)

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (4)