МУЗИКА ЈЕ УМЕТНОСТ КОЈА БУДИ НАЈЛПШЕ ЕМОЦИЈЕ: Адил Максутовић о солистичком концерту и о пријатељству на естради (ФОТО)

МУЗИЧКА звезда Адил Максутовић након краће паузе, поново је наступио пред београдском публиком, на одушевљење многих.

МУЗИКА ЈЕ УМЕТНОСТ КОЈА БУДИ НАЈЛПШЕ ЕМОЦИЈЕ: Адил Максутовић о солистичком концерту и о пријатељству на естради (ФОТО)

Фото: Новости

Адила већ неко време нема у јавности, а сада је открио да спрема нешто велико, чему се потпуно посветио, због чега се на неко време повукао са јавне сцене.

- Није истина да се потпуно повлачим. Нема ме по телевизијама превише, ту не волим да се "шуњам", али истина је то да спремам велики концерт у Београду. Не бих још да откривам све, али ако Бог да биће у септембру један леп концерт на отвореном, толико смем да кажем. Направили смо паузу довољно велику да се људи ужеле и да једва чекају нешто ново - открио је Адил на почетку разговора за "Вечерње новости".

Фото: Новости

На питање о новим, млађим генерацијама, као и потенцијалним сарадњама и обрадама већ познатих, великих хитова, певач је прокомнетарисао да до сада никога није одбио за сарадњу, али да не зна како би поступио када би га контактирао неко ко не зна добро да пева.

- Нисам никада никога одбио за сарадњу. Недавно сам малој Индири Бериши дао песму коју сам радио. Од срца сам јој поклонио тј. дао сам јој могућност да може то да сними без икакве финансијске накнаде, али говорим у своје име. Ипак је то Индира која феноменално пева. Да ме је звао неко ко је полупевач или ко није уопште певач, не знам како бих реаговао. Свакако, немам ништа против младих људи који желе на најбржи могући начин се пласирају и оду у етар, али свакако да после тога треба да дође албум са њиховим песмама који ће оправдати ту њихову пажњу.

Фото: Новости

О дружењу са Маријом Шерифовић и њеном сину Мариу

- Знамо се јако дуго, још од пре њене победе на Евровизији. Заиста смо добри, кућни пријатељи. Природно је и нормално да ће када слави први рођендан сину позвати најближе пријатеље и нормално је да ћу ја од срца отпевати коју песму. Људи нас очекују заједно јер имамо и дуетску песму, подржавамо се увек, то је нормално, барем би требало да буде у нашем послу. За сваки велики пројекат, а и за неке мање, подржавамо један другог. То се код нас подразумева - рекао је Адил, па се осврнуо на малог Мариа и открио какав је дечак и да ли има мамину енергију.

- Марио је пресладак, има Маријину енергију. Имам и ја два клинца па знам, ако је као мали такав, енергичан, као што су и моји били, биће и касније. Нема ништа од оног “смириће се”, нема шансе, то је рођено тако. Мали ће бити чудо, да га не урекнемо (смех).

Фото: Новости

Такмичење за "Песму Евровизије"

- Нисам испратио детаљно "Евровизију", погледао сам "Милу" и нашег представника Принца од Врање који је одличан певач. Чак сам закачио и која је песма победила, та песма није баш по мом укусу да кажем да сам одлепио, као на пример када је Аустрија прошли пут победила тј. Кончита Вурст, тад сам одлепио на песму. Звучало је као нека музика из Џејмс Бонда, то је било вау. Онда занемариш и то што је он у хаљини и што има браду, не интересује те, слушаш музику и будеш реалан - говори Максутовић у једном даху и додаје:

- По мом мишљењу ово сад је измишљање "бесних глиста". Кад не знаш више шта ћеш па песма почне као балада, па крене нека психоделија, техно и као све ћемо да помешамо. Цела Евровизија је постала “измишљање бесних глиста” зато што је музика толико развијена. Све што је требало да се догоди десило се већ у 18. и 19. веку и да кажемо у 20. веку до неких седамдесетих, осамдесетих година. Све је до тад већ снимљено и шта сад да се измишља, осим те електронске музике која може да се развија, али опет, то није моја шољица чаја. Музику доживљавам као уметност која треба да пробуди најлепше емоције у нама или да те покрене на плес. А када се песма на Евровизији заврши са техно звуком, онда је већ нека демонска енегија.

- Свака част и аплауз за сценски наступ, за визуалне ефекте и за брод, али тачно се види да се неки тамо тим људи трудио и питао - шта да измислимо ново и занимљиво, све смо већ видели и чули, како да придобијемо гласаче и да људима буде интересантно. Тако да мислим да се Евровизија променила много у односу на неки период кад је Марија Шерифовић победила, да ли ће бити боље или горе убудуће не знам, нема правила - закључио је Адил за наш лист.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ЛАКШЕ ЈЕ НЕГО ШТО МИСЛИТЕ: Шта да радите када вам се фармерке скупе? Сјајан трик!