РИВАЛ СРБИЈЕ НИЈЕ НАИВАН: Словенија победила у првој припремној утакмици пред ЕУРО 2024 (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

04. 06. 2024. у 19:56

ФУДБАЛЕРИ Словеније одиграли су први припремни меч пред Европско првенство против Јерменије. "Змајчеки" су тријумфовали са 2:1 на стадиону "Стожице" у Љубљани.

ФОТО Профимедиа

Овај меч сигурно је занимао и људе у нашој земљи пошто је селекција Матјажа Кека противник Србије на ЕУРО 2024 у Немачкој.

Што се утакмице тиче, Словенија ју је одлично отворила. Играо се 11. минут када је Јан Млакар довео своју репрезентацију у вођство. Он је сјајним војел ударцем са неких 12 метара успео да савлада Огњена Чанчаревића.

До краја првог полувремена није било промене резултата. Наставак меча донео је још више узбуђења. Гости су у 56. минуту успели да дођу до изједначења. Вараздат Харојан је био највиши у скоку после центаршута из корнера и одличним ударцем главом успео је да поравна на 1:1.

Измену који је извршио Кек у 59. минуту испоставила се као пун погодак. Жана Випотника заменио је искусни Јосип  Иличић. Фудбалеру Марибора било је потребно само четири минута да покаже о каквом се мајстору ради. Он је примио лопту на десној страни унутар казненог простора, наместио ју је на јачу леву ногу и закуцао је под рашље гола Јерменије, те тако вратио предност Словенији.

Резултат се до краја утакмице није мењао, па су "змајчеки" победили у првој провери пред ЕУРО који се игра од 14. јуна до 14. јула.

Другу пријатељску утакмицу Словенија игра такође у Љубљани против Бугарске у суботу од 15 сати.

Подсетимо, Србија ће овог уторка гостовати Аустрији и тај меч можете пратити уживо на порталу "Новости".

Поред ове две репрезентације у групи Ц на Европском првенству налазе се још Енглеска и Данска.

БОНУС ВИДЕО: ВАТРОМЕТ КОД БЕОГРАДСКОГ ПОБЕДНИКА: Кад "делије" славе Звездину титулу на Калемегдану

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20