КАКВА ЗАВРШНИЦА ГРУПЕ Ф: Турска у надокнади сломила Чешку и пласирала се у осмину финала ЕУРО 2024 (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

26. 06. 2024. у 22:57

ФУДБАЛЕРИ Турске победили су Чешку са 2:1 и тако обезбедили пласман у осмину финала Европског првенства.

Чесима је само победа била довољна да се домогну осмине финала, а пошто до ње нису успели да дођу окончали су такмичење.

Посао је за изабранике Ивана Хашека био отежан од 20. минута када је због два жута картона раније у свлачионицу морао Антонин Барак.

Упркос томе ова селекција могла је до вођства у финишу првог полувремену, али голман Турске Мерт Гунок успео је да заустави ударац Давида Јурашека из добре позиције.

Ипак, тим Винћенца Монетеле је искористио предност играча више у наставку утакмице. Играо се 51. минут када је Хакан Чалханоглу погодио за вођство своје репрезентације.

Да ствар по Чешку буде још гора, у том нападу се повредио голман Јиндрих Станек кога је заменио Матеј Ковар.

Одбијали су Чеси да се предају иако су били бројчано слабији и велика борбеност им је донела изједначење. Томаш Соучек је у 66. минуту искористио лошу рекацију голмана Турске и донео је изједначење.

Иако су имали играча мање, играчи тренера Хашека су покушали да дођу до победе. На крају су Чалханоглу и другови успели да одбију налет и преко Тосуна у надокнади времена дођу до победе.

Из ове групе у елиминациону фазу континенталног такмичења обезбедили су Португал и Грузија.

БОНУС ВИДЕО: ТУЧА НАВИЈАЧА НА ЕУРО 2024: Албанци напали српске навијаче, али када се чуло "Јуриш!" - нису се добро провели

ЈЕЗИВО! НЕЧУВЕНО! Невероватан скандал: Немања Мајдов суспендован јер се крстио на Олимпијским играма!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Францусле?!

15. 09. 2024. у 18:33