ШПАНИЈА СКИНУЛА ПРОКЛЕТСТВО! Немачка је нокаутирана, ЕУРО 2024 је ушао у луду завршницу!

05. 07. 2024. у 20:40

Фудбалска репрезентација Шпаније савладала је селекцију Немачке резулатаом 2:1 чиме су се пласирали у полуфинале Европског првенства.

Огромна борба виђена је на овом сусрету. Од првог минута било је јасно колики је улог, пошто су обе екипе ушле у сусрет врло агресивно. Агресивност је достигла врхунац већ у 7. минуту када је после врло агресивног старта Тони Кроса Педри морао да напусти терен због повреде ноге. Занимљива је чињеница да је ово најранија измена једног стартера на Европском првенству.  Обе екипе су стрпљиво нападале без превише трчања, већ су своје нападе градили стрпљиво и смирено. Није било превише великих шанси на обе стране током првог полвремена и остао је резулатат 0:0.

Друго полувреме почело је врло слично као и прво. Доста агресивни и једни и други и без озбиљније прилике све до 51. минута када је Јамал сјајно прошао и пронашао Олма који је био сам пред гоилом и постигао погодак за 1:0. Након овог гола, Немци су морали да крену на "све или ништа" не би ли спречили пораз. Ређале су се шансе пред голом Симона, напдали су са свих страна "панцери" а највише Андрих и Хаверц. Овакву стиуацију искористила је Шпанија за контра нападе и у неколико наврата су озбиљно запретили Немцима, али је иницијатива идаље била на страни изабаника Јулијана Нагелсмана. Ова иницијатива се исплатила у  89. минуту када су Немци дошли до изједначења и изборили продужетак преко Вирца. Како до краја другог полувремена није било промене резултата отишло се у продужетке.

КЛИКНИ И УЗМИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

У првом продужетку Немачка је наставила са иницијативом. Нападали су, али напади нису били толико доминантни као у другом полувремену. Полако и стрпљиво су почушавали да дођу до гола Симона и у пар наврата запретили, али без превише опасности. У другом продужетку наставили су Немци истом агресивношћу, али било је јасно да екипе немају више снаге за много трчања као што је то био случај до тада. Оба тима су деловала као да неће претерано нападати и да ће чекати пенале. Међутим, нису тако мислили Олмо и Мерино који су стрпљиво играли, нападали су гол Мануела Нојера и у 120. успели да донесу погодак за "фурију", са којим су потпуно шокирали Немце и отишла у полуфинале, чиме је струшила традицију да не може да победи домаћина на великом турниру.

Шпанија ће у полуфиналу играти против бољег из дуела Француска-Португал.

Шпанија - Немачка(2:1)

Други продужетак:

120' +5' - Крај меча! Симон је одбранио шут на гол и одвео своју селекцију у полуфинале!

120' +5' - Још се игра! Овог пута је фаул направио Карвахал који је добио и други жути картон. Немци имају прилику из слободног ударца, извесно последњу на мечу.

120' + 4' - Имао је прилику Филкруг да донесе тоталну драму на овом сусрету, али није успео. Била је ово, вероватно, последња шанса за Немачку.

120' + 3' - Имао је прилику Торес да стави тачку на овај меч али непрецизно. Био је сам пред Нојером.

120' - Играће се још три минута.

120' - Овако је Шпанија поново повела против Немачке! (ВИДЕО)

119' - ГОЛ! Шпанија води поново! Мерино стрелац!

117' - Кимих је убацио лопту у шеснаестерцу и Филкруг је окрзнуо лопту, али је Симон опет сјајно реаговао.

112' - Ојезабал је поно пробао из далека али потпуно неуспешно.

106' - Пробали су Немци из даљинје и лопта је погодила Кукурељу, а потом су Немци тражили пенал, али суидја Тејлор није ништа досудио.

105' - Почео је други продужетак!

Први продужетак:

105' + 1' - Вирц је имао сјајну шансу да пред крај првог продужетка доведе Немачку у вођство. Није био прецизан. Крај првог продужетка.

104' - Ојазабал је шутриао из даљине, али није био прецизан.

102' - Луис де ла Фуенте је посегнуо за новом изменом. Хоселу је ушао уместо Руиза.

100' - Карвахал је приговорио судији да је Мусијала играо руком, па је добио жути картон и неће моћи да игра за Шпанију уколико прођу даље.

95' - Први део продужетка пролази у иницијативи Немачке, која напада, али без претераног успеха.

90' - Почео је први продужетак! Хаверц је напустио игру, а ушао је Валедемар.

Друго полувреме:

90' + 4' - Крај другог полувремена! Следе продужеци.

90' - Играће се још четири минута у дргугом полувремену.

90' - Овако је Немачка дошла до изједанчења (ВИДЕО)

89' - ГОЛ! Вирц је постигао погодак после гужве у шеснаестерцу!

86' - Била је добра прилика за "панцере" из прекида, али Хаверц прави фаул у нападу.

83' - Симон је превише изашао са гол линије, али Хаверц није био прецизан. Могло је ово скупо да кошта Шпанце.

81' - Мусијала је пробао али шанса није била претерано опасна.

79' - Вилијамс и Мората ће напустити терен, а у игру ће Ојарзабал и Мерино. Уз њих ће на терен за Немачку легенда Томас Милер уместо Таха.

77' - Огромна прилика за Филкруга, али је погодио стативу.

74' - Сада је на другој страни одговорио Торес који је био агресиван и зарадио жути картон.

73' - Још један жути картон за Немце. Резервиста Мителштат је начинио груб фаул пред казненим простором и зарадио јавну опомену.

70' -  Андрих је био у сјајној прилици, Симон је поново спасио Шпанце.

67' - После много грубих стартова, Тони Крос је добио жути картон јер је зауставио Олма самог пред голом.

63' -  Терен напушта "чудо од детета" Јамал, а ушао је Феран Торес.

57' - Наставља се агресивна игра сада је Андрих добио жути картон. Из игре излазе Раум и Гундоган, а у игри су Филкруг и Милтелштат.

54' - Одмах је Немачка одговорила. Пробао је Гундоган који је сјајно шутирао али није био прецизан.

53' - Ево како је Олмо довео Шпанију у вођство (ВИДЕО)

52' - ГОЛ! Дани Олмо је посигао погодак! Шпанија води! Сјајно је Јамал прошао по страни и пронашао Олма који је био сам. Није имао превише тежак задатак Олмо и лако је савладао Нојера.

47' - Мората је имао фантастичну прилику. Био је сам пред голом, а Нојер је већ био савладан међутим лопта је отишла преко гола.

45' - Почело је друго полувреме! Овог пута са центра крећу Шпанци. Наћо је ушао у игру уместо Ле Норманда. У Немачкој су терен напустили Џан и Сане, док су ушли у игру Вирц и Андрих.

Прво полувреме:

45' + 2' - Крај првог полувремена! Остаје нерешено 0:0. Занимљиво је да је број жутих картона идентичан као и број удараца на гол сваке од екипа. По три ударца на гол имају Шпанија као и Немачка, а виђена су и три жута картона. Врло грубо полувреме, у којем је чак Педри морао да заврши утакмицу већ на самом почетку.

45' - Опет прилика за Шпанију, али Нојер на висини задатка! Играће се још два минута у првом полувремену.

39' - Поново прете Шпанци. Најпре је Олмо шутирао из даљине, потом је и Мората био у сјајној прилици, али нема промене резултата.

35' - Поново је Хаверц имао сјајну прилику, али је Симон одлично реаговао.

30' - Још један груб старт, али на средини терена за Шпанију. Ле Нормнан је јавно опоменут.

28' - После грубог старта Раум је добио жути картон. Биће добра прилика за Шпанију.

27' - Након корнера била је велика гужва у шеснаестерцу Шпаније, али без озбиљније прилике и поготка.

23' - Поново је Шпанија била у прилици. Овог пута је из даљине шутирао Лапорт, међутим непрецизно.

21' - Сјајна је била прилика за Немачку сада али је поново шпански голман био на висини задатка. Шутирао је Хаврец.

17' - Са неких тридесетак метара је шутирао Фабијан Руиз који је био сам, али лопта је отишла преко гола.

15' - Јамал је шутирао, преварио немачки живи зид, али је лопта отишла поред гола.

13' - Олмо је сјајно прошао а онда је Рудигер врло агресивно стартовао и зарадио жути картон. Биће ово добра прилика за Шпанију.

10' - Прва прилика за Немачку, али је Симон био на месту и ухватио лопту!

7' - Јако лоше вести за Шпанију! Педри, који је сјајно почео меч, мора да изађе због повреде после само шест минута. Уместо њега ућиће Дани Олмо.

2' - Већ после шездестак секунди прва прилика за Педрија, али је Нојер био присебан и зауставио шут.

1' - Утакмица је почела! Са центра су кренули Немци!

Састави:

Шпанија: Симон - Карвахал, Норманд, Лапорт, Кукуреља - Родри, Педри, Фабијан Руиз, Јамал, Вилијамс - Мората

Немачка: Нојер - Раум, Тах, Ридигер, Кимих - Сане, Крос, Гундоган, Џан, Мусијала - Хаверц

Уочи меча:

Обе екипе оправадле су улогу фаворита на почетку нокаут фазе. Шпанци су без проблема савладали највеће изненађење шампионата селекцију Грузије, док је домаћин рутински савладао Данску. Жреб је желео да се екипе које многи виде у финалу састану већ сада, па ће вечерас један од ова два гиганта морати да заврши такмичење. Оно што "фурији" никако не иде у прилог јесте што против домаћина такмичења у нокаут фазама европских и светских првенстава нема ни једну победу и чак девет пораза.

У другом сусрету четвртфинала данас састаће се Француска и Португал.

Анкета

Ко иде у полуфинале?

БОНУС ВИДЕО: ФРКА, АЛИ НЕ ВЕЛИКА: Мањи пожар у метро станици код које су окупљени српски навијачи у Минхену

ЗВЕЗДА НАПАДА РУСКОГ ШАМПИОНА: Црвено-беле очекује најтежа утакмица на припремама за идућу сезону

ЗВЕЗДА НАПАДА РУСКОГ ШАМПИОНА: "Црвено-беле" очекује најтежа утакмица на припремама за идућу сезону

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде настављају са својим припремама за надолазећу сезону, а данашњи ривал биће им руски шампион Зенит из Санкт Петербурга (18.30).

08. 07. 2024. у 07:30

МА, НЕ МОЖЕТЕ МИ НИШТА! Новак Ђоковић испрозивао бахате Енглезе као никада у животу!

"МА, НЕ МОЖЕТЕ МИ НИШТА!" Новак Ђоковић испрозивао бахате Енглезе као никада у животу!

Новак Ђоковић и Холгер Руне су се састали у осмини финала Вимблдона, а тај дуел имао је и једну не баш спортску сцену коју је приредила публика, којој се Ноле посебно посветио у говору са самог Централног терена.

08. 07. 2024. у 22:35 >> 22:59

СИН ЈОЈ НЕСТАО У ГРЧКОЈ, ИМАО ЈЕ САМО ГОДИНУ: После 32 године, мушкарац се јавио и рекао: Ја сам ваше дете (ВИДЕО)

СИН ЈОЈ НЕСТАО У ГРЧКОЈ, ИМАО ЈЕ САМО ГОДИНУ: После 32 године, мушкарац се јавио и рекао: "Ја сам ваше дете" (ВИДЕО)

БЕН је нестао у Грчкој пре 32 године. Тада је имао једну годину, а кад се јавио човек који је рекао да је управо он то нестало дете, све се променило.

08. 07. 2024. у 15:47