ЕНГЛЕСКА У ФИНАЛУ ЕУРО 2024! Холандија нокаутирана у лудој завршници (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

10. 07. 2024. у 22:55 >> 23:07

ЕНГЛЕСКА ће играти друго узастопно финале Европског првенства. "Горди Албион" је на драматичан начин, голом у 90. минуту који је постигао резервиста Оли Воткинс победио Холандију са 2:1 у Дортмунду и за трофеј ће се борити са Шпанијом.

Штуцали су изабраници Герета Саутгејта током целог такмичења, али су на овој утакмици показали какав квалитет поседују, посебно је то било видљиво у првом полувремену.

Ипак, "орање" је прво дошло до предности. Играо се 7. минут када је Ћави Симонс постигао спектакуларан погодак. Искористио је велику грешку Деклана Рајса, устремио се ка голу ривала, распалио по лопти и савладао Џордана Пикфорда.

*3000 НА РАЧУНУ У РОКУ ОД 24Х*
-->КЛИКНИ ОВДЕ<--

Енглези нису устукнули након што су примили погодак, већ су жустро кренули ка голу ривала и успели су у 18. минуту да изједначе резултат. Хари Кејн је пребацио гол из добре позиције, али је судија Феликс Цвајер добио позив од колега из ВАР собе да погледа да ли је Дензел Думфрис фаулирао нападача Бајерна. На крају је немачки арбитар показао на белу тачку, а сјајни фудбалер је био прецизан, што му је био 65. гол за национални тим.

"Горди Албион" је наставио да напада и имао је још неколико добрих покушаја преко Фила Фодена. Њему је приликом једног шута Думфрис избио лопту са линије, потом је ударац из даљине фудбалера Манчестер ситија завршио на стативи.

Могао је и тим Роналда Кумана до још једног вођства у првом полувремену, али запажени Думфрис је ударцем главом погодио пречку.

Велики проблем за Холандију био је тај што је нападач Мемфис Депај морао из игре у 35. минуту због повреде. Њега је заменио Џој Верман.

Друго полувреме било је слабог интезитета, као да су се и једни и други бојали да нападну. Ипак, Енглеска је у 79. минуту успела да постигне погодак преко Букаја Саке, али је он оправдано поништен због офсајда у ком се налазио асистент Кајл Вокер.

Када се очекивало да ће утакмица отићи у продужетке на сцену су ступили резервисти Кол Палмер и Оли Воткинс. Први је послао сјајну лопту за овог другог који је шутирао из окрета и успео је савлада Фербругена. До краја утакмице Холандија није успела да запрети Пикфорду.

Енглеска ће у недељу од 21 сат у финалу Европског првенства играти против Шпаније. Подсетимо, на прошлом континенталном такмичењу, селекција Герета Саутгејта је у финалу изгубила од Италије.

Холандија - Енглеска 1:2 (1:1)

Стадион: "Сигнал Идуна Парк" (Дортмунд). Гледалаца: 60.926. Судија: Феликс Цвајер (Немачка). Стрелци: Симонс 7 (Холандија) - Кејн 18 пен, Воткис 90+1 (Енглеска).

Холандија (4-3-3): Фербруген - Думфрис (од 90+3. Циркзе), Де Фрај, Ван Дајк, Аке - Схоутен, Симонс (од 90+3. Броби), Рејиндерс - Мален (од 46. Вегхорст), Депај (од 35. Верман), Гакпо.

Енглекса (3-4-2-1): Пикфорд - Вокер, Стонс, Гејхи - Сака (од 90+3. Конса), Меину (од 90+3. Галагер), Рајс, Трипије (од 46. Шо) - Фоден (од 81. Палмер), Белингем - Кејн (од 81. Воткинс).

Друго полувремена: Холандија - Енглеска 1:2

90+5' - Крај утакмице!

90+1' - ЕНГЛЕСКА ВОДИ! Каква измена Герета Саутгејта. Послао је у финишу меча на терен Олија Воткинса који постиже гол можда вредан финала Европског првенства. Примио је лопту од Палмера и онда из окрета шутирао и постигао сјајан гол.

88' - Могло је да буде 2:1 за "Горди Албион". Ипак, из изгледне позиције веома лоше је шутирао Кол Палмер. Мора много боље играч његових квалитета.

79' - Енглеска је постигла гол после сјајне акције, али је он поништен због минималног офсајда у ком се нашао асистент Кајл Вокер. Он је оштро центрирао по земљи, лопту је у гок закуцао Букају Сака, но он није вредео.

74' - Након фантастичних првих 45 минута, друго полувреме је веома слабо. Осим прилике капитена Холандије, никакве опаснисти није било, а и квалитет игре је слаб.

ДУЕЛ Џуд Белингем и Дензел Думфрис/ФОТО: Танјуг/АП

65' - Прва велика прилика у другом полувремену. Шутирао је Ван Дајк после центашута из слободног ударца, али одлично је реаговао Пикфорд.

55' - На почетку овог дела меча се игра слабијим интезитетом него што је био случај у првих 45 минута.

46' - Почело је друго полувреме!

Прво полувреме: Холандија - Енглеска 1:1

45+3' - Крај првог полувремена!

45' - Прво полувреме продужено је за три минута.

39' - Још једном је пробао Фоден из даљине. Овога пута је Фербруген био добро постављен и одбранио је ударац противничког играча.

ИНТЕРВЕНЦИЈА Барт Фербруген зауставља ударац Фодена/ФОТО: Танјуг/АП

32' - Сјајна утакмица у Дортмунду! Мало простора је потребно Фодену за шут. Тукао је из даљине, а Холандију је спасао оквир гола, тачније статива коју је погодио фудбалер Манчестер ситија.

30' - Још једном је Думфрис био у центру пажње. Добро је шутирао главом после центаршута из корнера, али погодио је пречку.

23' - Ако је малопре Думфрис био трагичар, сад је испао јунак. Прошао је Фоден кроз одбрану ривала, успео је да шутира, но на правом месту био је десни бек Холандије који је избио лопту са гол линије.

18' - ЕНГЛЕСКА ДОЛАЗИ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА! Сигуран са беле тачке био је Кејн. Прочитао је Фербруген страну, али није могао да заустави ударац капитена "Горди Албиона".

Хари Кејн/ФОТО: Танјуг/АП

16' - Судија Феликс Цвајер добио је позив из ВАР собе да провери да ли је било контакта између Кејна и Дензела Думфриса. Немачки арбитар је проценио да је фудбалер Интера направио прекршај и Енглеска је добила пенал.

14' - Два пута је у кратком временском интервалу пробао Хари Кејн. Први ударац му је зауставио Фербруген, док је други пут тукао преко гола.

12' - Покушава Енглеска експресно да дође до изједначења. Лопта је после центаршута из слободног ударца дошла до Рајса који је није послао пред гол ривала онако како је желео, па потенцијално добра прилика одлази у неповрат.

7' - ХОЛАНДИЈА ВОДИ! Голчину је постигао Симонс. Распалио је по лопти у пуном трку са неких 17 метара фудбалер Лајпцига. Бацио се Пикфорд, али није могао ништа да уради у овој ситуацији.

РАДОСТ Фудбалери Холандије/ФОТО: Танјуг/АП

4' - Могло је бити опасно по "Горди Албион". Ипак, није добру лопту у простор за Донијела Малена послао Ћави Симонс, те опасности по Џордана Пикфорда није било.

1' - Почела је утакмица у Дортмунду, а са центра су први кренули фудбалери Енглеске.

19.56 - Познати су састави тимова:

Холандија (4-3-3): Фербруген - Думфрис, Де Фрај, Ван Дајк, Аке - Схоутен, Симонс, Рејиндерс - Мален, Депај, Гакпо.

Енглекса (3-4-2-1): Пикфорд - Вокер, Стонс, Гејхи - Сака, Меину, Рајс, Трипије - Фоден, Белингем - Кејн.

19.36 - Вечерас ће бити први сусрет између Енглеске и Холандије на великом турниру још од ЕУРО 1996. године када је "Горди Албион" победио на Вемблију са 4:1, а на том мечу је играо садашњи селектор Енглеза Герет Саутгејт.

Уочи меча:

Овај сусрет имао је ружну увертиру. На улицама града десила се туча навијача двеју репрезентација.

"Горди Албион" није победио током 90 минута фудбала у нокаут фази. Најпре је у осмини финала након продужетака елиминисао Словачку, а потом после бољег извођења пенала био бољи од Швајцарске.

Изабраници Роналда Кумана су убедљиво победили Румунију (3:0), да би у четвртфиналу након преокрета савладали Турску (2:1).

Ове две селекције су послдењи меч одиграле 2019. године када је Холандија у полуфиналу Лиге нација тријумфовала после продужетка са 3:1.

Победник ове утакмице играће у финалу које је на програму у недељу против Шпаније која је била боља од Француске.

БОНУС ВИДЕО: СРПСКИ ШОУ: Ево шта су навијачи Србије певали лепој Немици

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на Рајка

ЛУКА ЈОВИЋ ПРЕДВОДИ НАПАД СРБИЈЕ, У ОДБРАНИ ДВА ДЕБИТАНТА: Шампион Европе без два важна играча долази на "Рајка"

СПЕКТАКЛ на отварању Лиге нација. Први пут у историји Србија ће играти у А дивизији најмлађег европског такмичења репрезентација, а први противник је бранилац наслова и уједно шампион Европе, Шпанија.

05. 09. 2024. у 08:39 >> 08:47