ЕНГЛЕСКА У ЧЕТВРТФИНАЛУ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Стерлинг и Кејн послали Немачку кући (ВИДЕО)

Ч. В.

29. 06. 2021. у 17:33 >> 19:52

ЕНГЛЕСКА ће играти у четвртфиналу Европског првенства, пошто је победила Немачку са 2:0 у утакмици која се играча на "Вемблију".

Навијачи "гордог албиона" славе Рахима Стерлинга и Харија Кејна који су погоцима донели својој селекцији велики тријумф.

Била је ово врло интересантна утакмица, није било много врхунских прилика, али Енглеска је своје искористила и наставља такмичење.

Играо се 75. минут када је Стерлинг испратио сјајну акцију и одличну асистенцију Шоа искористо да постигне трећи погодак на првенству Европе.

Други гол постигао је Хари Кејн и тако постао први играч а да се не зове и презива Рахим Стерлинг, а да је постигао погодак за Енглеску на овом такмичењу.

Ипак, исход је могао да буде другачији да је Томас Милер искористио колосалну шансу коју је имао у 82. минуту.

Енглеска се тако после полуфинала Светског првенства домогла и четвртфинала Европског, ту ће играти против победника меча Шведска - Украјина (вечерас 21 сат).

Састави:

Енглеска (3-4-3): Пикфорд - Вокер, Мегвајер, Стоунс - Трипије, Филипс, Рајс, Шо - Сака, Кејн, Стерлинг.

Немачка (3-4-2-1): Нојер - Гинтер, Хумелс, Ридигер - Кимих, Горецка, Крос, Госенс - Хаверц, Милер - Вернер.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Енглеска - Немачка 2:0

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

86. МИНУТ - Стигла је казна "панцере". Кејн је дуплирао предност! Одлично је центрирао Грилиш, а капитен "гордог албиона" је главом са пет метара матирао Нојера.

82. МИНУТ - Велику прилику није искористио Милер. Кардиналну грешку је направио Хаверц, лопта је дошла до играча Бајерна који је изашао очи у очи са Пикфором, голман Евертона је већ био савладан, али је она отишла мало поред гола.

75. МИНУТ - Енглеска је повела! Сјајна акција изанраника Герета Саутгејта. Грилиш је додао лопту на страну до Шоа, овај ошто по земљи центрирао, а фудбалер Манчестер ситија је послао иза леђа Нојера.

62. МИНУТ - Центрирао је Стерлинг искоса са леве стране, то је урадио слабо, па је лопту без проблема покупио Нојер.

58. МИНУТ - Кренули су и једни и други отвореног гарда у другом полувремену. Игра се офанзивно на обе стране. Ипак, фудбал се игра због голова, но њих после скоро сат времена игре нема.

49. МИНУТ - Фантастично волеј ударцем пробао Хаверц, али спектакуларно је интервенисао Пикфорд и оставио мрежу нетакнутом.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Енглеска - Немачка 0:0

45+1. МИНУТ - Велика шанса за Харија Кејна. Стерлинг је кренуо у продор, Милер му је избио лопту, она се одбила до Кејна који се одједном нашао испред Нојера. Ипак, опасност је одличним клизећим стартом отклонио Хумелс.

38. МИНУТ - Иако нема голова добар меч игра се на "Вемблију". Има доста темпа, недостају још подоци па да меч буде још бољи, а вероватно и квалитетнији.

33. МИНУТ - Прва велика прилика за "панцере". Хаверц је проиграо Вернера, овај је шутирао искоса са леве стране, но Пикфорд је сјајно скратио угао и спречио нападача Челсија да га савлада.

27. МИНУТ - Нема голова на "Вемблију", али Енглеска је та која у овим моментима доминира и више се игра на половини Немаца.

16. МИНУТ - Стерлинг је одлично тукао са неких 20 метара, истакао је Нојер сјајном парадом и одбио лопту у корнер. У наставку акције након центаршута из угла Мегвајер је главом тукао, али лопта је завршила у наручју голмана "панцера".

10. МИНУТ - Могло је бити опасно по Пикфорда. Шутирао је Каи Хаверц из слободног ударца са неких 17 метара, али је погодио само живи зид.

2. МИНУТ - Почео је један од дербија осмине финала Европског првенства.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35