ОВО ЈЕ ШАМПИОНСКИ ПАРТИЗАН: Црно-бели плесали по киши, Пролетеру "спаковали" четири "комада" (ВИДЕО)

А. Илић

17. 07. 2021. у 20:30 >> 22:51

ПАРТИЗАН је против Пролетера урадио све за 19 минута игре. Славили су гости са 4:0 на отварању Суперлиге Србије.

ОВО ЈЕ ШАМПИОНСКИ ПАРТИЗАН: Црно-бели плесали по киши, Пролетеру спаковали четири комада (ВИДЕО)

Прави шампионски плес по киши отплесао је Партизан. Иако су прву шансу на мечу имали играчи Бранка Жигића. Андрија Калуђеровић припретио је у трећем минуту, а одбрана је била на месту. Већ у 9. минуту Партизан је дошао до вођства. Данило Пантић урадио је велики део посла, проиграо је, а повратник у дрес Партизана Рикардо Гомеш донео је навијачима у Новом Саду радост.

Само три минута касније поново је Гомеш затресао мрежу, а то је био гол за шпице. Након соло продора распалио је са преко 20 метара, Петрић је био немоћан. Један од убедљиво најлепших голова постигнутих у Србији.

Наставио је Партизан доминацију и у наставку 22. минут се играо, након прекида лопта долаз до младог Јовића, он шаље лопту на другу страну, а ту је сигуран био Урошевић за 3:0.

Коначних 4:0 поставио је Милош Јојић из прекида. У наставку меча знатно је опао ритам, било је доста тешко играти по натопљеном терену, а кривац за то је киша која је падала током целог меча, а посебно јако почетком другог полувремена.

По 11. пут у 11 мечева Партизан је славио против Пролетера, а ово је уједно најубедљивији резултат којим су до сада славили.

ПРОЛЕТЕР - ПАРТИЗАН 0:4 (0:4)

(Гомеш 9', 12', Урошевић 22', Јојић 27)

Стадион: „Карађорђе“

Судија: Александар Живковић

ПРОЛЕТЕР: Петрић – Милошевић, Марјановић, Јоковић, Башановић – Јовановић, Којић (Миладиновић од 46'), Живојиновић (Стојановић од 46'), Даноски – Ортиз (Младеновић од 80') , Калуђеровић (Митровић од 46'). Тренер: Бранко Жигић.

ПАРТИЗАН: Стојковић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јојић (Лутовац од 71')  Јовић, (Холендер од 59')  – Марковић (Натхо од 59'), Пантић (Павловић од 71') – Рикардо (Миловановић од 59'). Тренер: Александар Станојевић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

86, МИНУТ - Миловановић се нашао у прилици, шутирао је и затресао мрежу, али Живковић показује да је био офсајд.

77. МИНУТ - Наставља Партизан да контролише посед, Миљковић и Лутовац су комбиновали, а дефанзивац Партизана успева да шутне лопту - поред гола.

73. МИНУТ - Данило Миладиновић је покушао да прети голу Стојковића, само корнер.

67. МИНУТ - Опробао је Холандер продор у шеснаестерцу Пролетера, дуел је припао Николи Маријановићу.

60. МИНУТ - ШАНСА ПРОЛЕТЕР Даноски је искористио лопту која је прелетела Саничанина, ипак, не успева адекватно да реагује испред Стојковићевог гола.

59. МИНУТ Јојић, Марковић и Рикардо излазе из игре.  Улазе Миловановић, Холендер и Натхо.

56. МИНУТ - Велика количина кише натопила је терен у паузи између два полувремена. Оба тима покушавају свим силама да избегну повреде, а мечеви личе више на ватерполо него на фудбалске мечеве. То је све условило нешто мирнији ток досадашњег дела другог дела игре.

48. МИНУТ - ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН - Одлично је Јојић извео корнер, поново је Урошевић тукао главом, неуспешно.

46. МИНУТ - Три измене прави Жигић на старту другог дела меча. Миладиновић, Стојановић и Митровић улазе у игру. терен су напустили Којић, Живојиновић и Калуђеровић. Јака киша пада на "Карађорђу".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43. МИНУТ - Покушао је Данило Пантић из ситуације у којој је изаао пред Петрића да проигра Гомеша, неспретно је то урадио, утисак је да је можда боље било да је Јојићеву лопту упутио ка голу.

40 - МИНУТ - Лепо комбинују Марковић и Миљковић, бек "парног ваљка" шаље лопту у петерац, али нико не стиже до ње.

35. МИНУТ - Након фуриозног почетка утакмице спао је ритам игре. Ипак, контрола лопте и даље у ногама гостујућих играча.

28. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Тим из Хумске изгледа као да може да постигне гол када год то жели. Сада се уписао и Милош Јојић, фантастично изведен прекид.

25. МИНУТ - Партизан не попушта, игра у високом ритму иако су за мање од пола сата постигли црно-бели три поготка.

22. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Слободан Урошевић најбоље се снашао након прекида, нови гол за црно-беле. Јовић убацује на другу страну, а Урошевић је био сигуран!

21. МИНУТ - ШАНСА ПАРТИЗАН! Јојић туче искоса, брани Петрић.

12. МИНУТ - ГОЛ ПАРТИЗАН! Рикардо Гомеш је показао већ данас да ће бити велико појачање за црно-беле. Након само пет минута из соло акције распалио је далекометни пројектил, а Петрић је био немоћан.

9. МИНУТ -  ГОЛ ПАРТИЗАН! Пантић је одрадио велики посао у наредном нападу проиграо је у простор Рикарда Гомеша, а он из прве прилике тресе мрежу противника.

8. МИНУТ - Жути картон добио је Данило Пантић.

4. МИНУТ - Прикрао се Калуђеровић Вујачићу, на крају не успева да казни неодлучност играча црно-белих.

3. МИНУТ - Добра прилика за Андрију Калуђеровића, али реагује одбрана Пролетера.

1. МИНУТ - Први напад на мечу имају играчи Партизана.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ЗВЕЗДИН МЕСИ ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

"ЗВЕЗДИН МЕСИ" ДЕБИТУЈЕ ЗА СРБИЈУ: Пикси пружа шансу суперталентованом фудбалеру који би могао бити кључ победе над Швајцарском

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије ће вечерас тражити своју прву победу у Лиги нација када од 20.45 на "Стадиону Дубочица" у Лесковцу буде угостила традиционално неповољног ривала, Швајцарску.

12. 10. 2024. у 07:20

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35