КУМАНОВ НОВИ АЛИБИ: Није ово Барселона од пре осам година

21. 09. 2021. у 09:36

ФУДБАЛЕРИ Барселоне од старта нове сезоне имају две победе и два ремија, а последњи су забележили синоћ против Гранаде (1:1).

Каталонци су на свом терену губили од 2. минута утакмице, када је гол постигао Дуарте, па све до 90. када им је Араухо у последњим моментима донео бод против тима који се налази на дну табеле.

После тешког пораза од минхенског Бајерна (3:0) у Лиги шампиона и овог кикса у Примери, шпански медији пишу да су Куману одбројани дани на "Ноу Кампу".

Куман је на терен против Гранаде послао тим чија је последња линија у просеку имала 20 година, док је Жерар Пике ушао у игру у 75. минуту са клупе, а у завршници је правио друштво Луку де Јонгу у нападу. Холанђанин се након утакмице бранио од критика, како због резултата и игре, тако и због поставе.

- Па погледајте нам састав играча. То је једино што смо могли. Немамо играче из доба тика-таке, морамо да играмо сопственим стилом. Мислим да смо играли добро, а да је остало још мало времена, могли смо и да победимо. Основна формација била је 4-3-3, касније сам правио измене у складу с оним што сам имао на клупи. Није ово Барселона од пре осам година. Тако је, како је - рекао је Куман.

Барселона данас нема асове попут Месија, Ћавија, Инијесте, али Куман не располаже ни свим снагама из актуелног кадра, а упутио је и низ критика на рачун ривала.

- Са Фатијем и Дембелеом било би друачије, јер бисмо имали више дубине. Гранада нам је одузела простор, бранила се с много играча. Барем смо изједначили, али штета је што смо остали без два бода. Не можемо да будемо задовољни бодом против Гранаде. Борили смо се и играли добро у другом полувремену, али од другог минута они су "крали време" и то мора да се промени. Изгубили смо много времена због глупости, због повреда које нису биле повреде, судије морају то да смање пре саме завршнице утакмице - додао је Холанђанин.

Подсетимо, Куман је у Барселону стигао у августу 2020. године, а шпански медији су уверени да неће још дуго бити на тој позицији. Као први кандидат за наследника помиње се селектор Белгије и бивши менаџер Евертона Роберто Мартинез, а заједно са њим би у клуб као помоћник требало да дође и Тијери Анри.

БОНУС ВИДЕО

ФУДБАЛСКИ КЛАСИК НА АЛИЈАНЦ АРЕНИ: Немци прижељкују репризу финала Светског првенства 1974, а Холанђани полуфинала Еура 1988. године

ФУДБАЛСКИ КЛАСИК НА "АЛИЈАНЦ АРЕНИ": Немци прижељкују репризу финала Светског првенства 1974, а Холанђани полуфинала Еура 1988. године

У оквиру групе "3" дивизије "А" Лиге нација гледаћемо прави фудбалски класик када се вечерас од 20.45 на "Алијанц арени" у Минхену буду састали Немачка и Холандија.

14. 10. 2024. у 07:45

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ: Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

"СИНИША, МОЛИМ БОГА ДА МОЈА ПОРОДИЦА ПОБИЈЕ ТВОЈУ": Миха Хрвата знао одмалена - како су се помирили после две деценије

СУКОБ Синише Михајловића и Игора Штимца трајао је више од две деценије и био је један од оних који привлаче највише пажње у фудбалским круговима.

13. 10. 2024. у 11:35