НОВИ МИСТЕРИОЗАН НЕСТАНАК У БЕОГРАДУ: После боксера и рвачима се губи сваки траг
ДВОЈИЦА мароканских рвача требало је да се такмиче на Светском првенству за рваче до 23 године које се у Београду одржавало од 1. до 7. новембра, на којем је учествовало више од 600 спортиста из 60 земаља, али им се траг изгубио по слетању у Београд.

Беоинфо
- Двојица младих спортиста из Марока искористила су учешће на недавном Светском првенству у Србији да илегално напусте ту афричку земљу - на свом Фејсбук профилу објавио је Фоуад Мескоут, председник Рвачке федерације Марока, наводећи да је случај пријављен полицији у Србији и амбасади Марока у Београду.
Мескоут је навео и да "иза бекства двојице рвача у Србији стоји криминална мрежа специјализована за илегалне имиграције".
Према информацијама "Радија Слободне Европе", спортисти нису затражили азил у Србији и није познато да ли се још увек налазе на територији наше земље.
Ово је у последње време само један од примера мароканских спортиста који учешће на међународним такмичењима користе да побегну из домовине.
Спортисти Марока, а и активисти, су према писањима тамошњих медија често поручивали да спортски систем у тој афричкој земљи није развијен и да не обезбеђује неопходну подршку младим спортистима да развијају своје вештине.
Препоручујемо

ОСОКОЉЕНИ ПАРТИЗАНОВИ КЛИНЦИ ИДУ У ПОЉСКУ ПО ПОБЕДУ: Олександрија је очајно одрадила припреме за нову сезону
ПАРТИЗАН гостује украјинској Олександрији у оквиру другог преткола Лиге конференције.
24. 07. 2025. у 10:21

РУСЕ ОДУШЕВИЛА ЛАЖНА ВЕСТ ИЗ СРБИЈЕ! Русија и даље (узалуд) слави...
Русија и Украјина су, откао је почео рат који Руска Федерација назива "специјална војна операција", довели до тога да се, на овај или онај начин, и остатак света укључи у тај сукоб, а најновије вести на ту тему - стижу из сфере спорта.
27. 07. 2025. у 16:58

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)