ХРВАТСКА НАСТАВИЛА ДА РЕЂА ПОБЕДЕ У ЛИГИ НАЦИЈА: "Коцкасти" на врху, Французи пали у Данској

25. 09. 2022. у 22:53

ФУДБАЛЕРИ Хрватске наставили су да ређају победе у Лиги нацији. "Коцкасти" су савладали Аустрију као гости са 3:1 у 6. колу Лиге нација.

ХРВАТСКА НАСТАВИЛА ДА РЕЂА ПОБЕДЕ У ЛИГИ НАЦИЈА: Коцкасти на врху, Французи пали у Данској

Изабраници Златка Далића су први окончали групну фазу у А дивизији и обезбедили бараж за Европско првенство 2024. године.

Љубитељи фудбала нису могли да пожеле бољи почетак. Већ после девет минута на семафору је стајало 1:1. Гости су до предности стигли у 6. минуту преко Луке Модрића, а изједначење је домаћину донео Кристоф Баумгартнер.

До краја првог дела утакмице голова није било. Хрвати су били свесни да им победа доноси прву позицију, па су кренули по тријумф и стигли су до њега.

Гости су у наставку утакмице у размаку од три минута постигли два гола. Најпре је у 69. минуту мрежу ривала затресао Марко Ливаја, а победу је потврдио Дејан Ловрен.

Хрватска је групну фазу окончала на првом месту са 13 бодова, једним више од другопласиране Дансе, трећа је Француска са пет, а на четвртој позицији Аустрија која је освојила четири бода.

У другом мечу ове групе Данска је у Копенхагену на стадиону "Паркен" победила "триколоре" са 2:0.

Оба гола су изабраници Каспера Хјулманда постигли у првом полувремену. У 34. минуту у стрелце се уписао Каспер Долберг, а пет минута касније испоставиће се коначан резултат је поставио Андреас Сков Олсен.

Лига нација, 6. коло

А дивизији, Група 1

Аустрија - Хрватска 1:3 (1:1)
(Баумгартнер 9 - Модрић 6, Ливаја 69, Ловрен 72)

Азербејџан - Казахстан 3:0 (0:0)

(Марочкин  67 аг, Озобић 74, Нуријев 90+1)

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у граду љубави

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у "граду љубави"

У другој утакмици данашњег програма Серије А, Верона ће на "Бентегодију" угостити Торино (20.45), а овај меч може посебно интересовати навијаче са наших простора пошто неколико српских фудбалера игра за вечерашње ривале.

20. 09. 2024. у 07:30

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20