"БРАТЕ НАШ, СИНИША!" Овако је патријарх Порфирије реаговао када је чуо да је Михајловић умро

Дарко Николић
Дарко Николић

16. 12. 2022. у 20:40

СИНИША Михајловић је умро у петак, 16. децембра 2022, а недуго затим огласио се патријарх српски Порфирије.

БРАТЕ НАШ, СИНИША! Овако је патријарх Порфирије реаговао када је чуо да је Михајловић умро

FOTO: Arhiva novosti

Он је то учинио на друштвеној мрежи Инстаграм.

У објави је поручио:

- Са неверицом и великим болом у срцу примио сам тужну вест да се данас у Господу упокојио наш прослављени фудбалски виртуоз, чаробни, темпераментни тренер многих знаменитих клубова и селектор репрезентације Србије, али пре и изнад свега, велики човек Синиша Михајловић.

Са вером у Бога и надом на живот вечни упућујем искрено саучешће породици и заједно са милионима људи на Балкану и Апенинима, којима је Синиша доносио радост, узносим молитве Спаситељу нашем Господу Исусу Христу да душу његову настани тамо где нема ни туге, ни болести, ни жалости, него где је живот вечни.

Вечан ти спомен, брате наш Синиша! Бог душу нека ти прости и подари рајско насеље - гласила је порука патријарха српског.

 

Синиша Михајловић - деца

Синиша Михајловић се, током играчке каријере у Серији А, у коју је стигао после европске и светске титуле са Црвеном звездом, оженио са познатом италијанском водитељком  Аријаном Рапаћони.

Њих двоје су у браку добили петоро деце.

Грађански брак су 1996. године склопили у Риму, а 2005. године венчали су се и у манастиру у Сремским Карловцима. На позивницама за венчање написали су да не желе поклоне, већ да уместо тога сви који намеравају да им нешто дарују помогну Дому за незбринуту децу Дечје село у Сремским Карловцима.

Аријана и Синиша добили су ћерке Викторију и Вирџинију, као и синове Мирослава, Душана и Николаса.

Синиша Михајловић је касније признао и ванбрачног сина Марка, али је и поред тог "младалачког излета" у ванбрачне воде - Аријана била и остала његова најсветлија звезда у животу. Њој се, као и деци коју је с њом добио, посветио до свог последњег даха.

Синиша Михајловић - биографија

Рођен 20. фебруара 1969. у Вуковару, Синиша Михајловић је фудбалску каријеру почео као лево крило, да би преласком у Италију био прекомандован у одбрану, где је играо до краја играчке каријере.

Прво је наступао за Борово, потом за Војводину, а од 1990. до 1992. за Црвену звезду, с којом је освојио Куп шампиона и Интерконтинентални куп.

Прешао је потом у Серију А, где је носио дресове Роме (две сезоне), Сампдорије (четири), Лација (шест) и Интера (две).

За репрезентацију Југославије Михајловић је одиграо 63 утакмице и постигао 10 голова, а учествовао је и на Светском првенству 1998. и Европском првенству 2000.

Познат је као један од најбољих извођача слободних удараца у свету (он и Ђузепе Сињори су једини играчи који су у Серији А постигли три поготка на једној утакмици из слободних удараца), а такође држи рекорд по броју постигнутих голова из слободних удараца у италијанском првенству заједно са Андреом Пирлом (28).

После завршетка играчке каријере радио је као помоћни тренер у Интеру до 2008. и у том периоду освојио још две титуле првака као и један трофеј суперкупа Италије. Поред Интера је био и тренер Катаније, Фјорентине, фудбалске репрезентације Србије, Сампдорије, Милана, Торина и Спортинга из Лисабона, а у Болоњи је био двапут. Поседњи пут од 2019, тачно десет година након што је први пут напустио тај клуб.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАСТРАШУЈУЋЕ! Загубио је добитни тикет, а када је пронашао оног ко га је подигао запалио му је кућу (ВИДЕО)

ЗАСТРАШУЈУЋЕ! Загубио је добитни тикет, а када је пронашао оног ко га је "подигао" запалио му је кућу (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

28. 12. 2024. у 10:05

Коментари (2)

КАД ИЗГУБИ ФИНАЛЕ СКОЧИО БИХ СА 60. СПРАТА: Тренер Данила Медведева ипак оптимиста, циља на нову велику титулу