БЛАМАЖА ЗА ИСТОРИЈСКЕ КЊИГЕ: Партизан катастрофалан против одличне Младости

М. Блажић

11. 02. 2023. у 22:29

ПАРТИЗАН - Младост ГАТ 0:4. Ко није гледао, тешко му је кроз новински извештај објаснити шта се данас дешавало у фудбалском дому црно-белих. Анестезирани, готово “комирани” домаћин није имао никакво решење за екипу која је у претходних 20 кола постигла само 12 голова. Младост је стала на четири, а могла је да слави и убедљивије - 0:4 (0:2).

Свако ко је помислио да ће Партизан на генералки пред излазак на европску сцену, у четвртак у Молдавији, имати лак посао против тима који се грчевито бори за опстанак у Суперлиги жестоко је демантован после само 11 минута игре. Потпуно измењени тим Новосађана у односу на јесењи окршај ова два тима на “Карађорђу” је добио два поклона већ у уводној фази меча. Оба је доставио Светозар Марковић одбијеним лоптама директно у ноге противника, а захвалност су исказали странци у редовима гостију. Најпре је Гал у 4. минуту гађао даљи угао Поповићевог гола са ивице шеснаестерца да би седам минута касније Дал Бело искоса матирао голмана црно-белих прецизним ударцем упућеним у други угао.

Дешавало се Партизану ове сезоне да крене бледо, из минуса, али баш ниједном наставак утакмице није био толико мучан за навијаче црно-белих и безидејан за играче као синоћ. Реакција тима апсолутно није постојала, па је Петрићев тим полувреме завршио без иједног шута упућеног у оквир гола ривала.

Три измене на полувремену и улазак Менига, Дијабатеа и Фејсе најавили су повратак домаћина у препознатљиву формацију, али се слика на терену није нимало поправила, напротив. Изгубљеност момака у црно-белим дресовима на сваком делу терена резултирала је катастрофом какву Хумска не памти у домаћим оквирима самосталне Србије.

Дешавало се у Европи да Бешикташ слави 4:0 у Хумској (у октобру 2014.), Фејенорд је пре нешто мање од годину дана бацио “петарду” на стадиону Партизана (2:5), али у Србији су само Напредак, Вождовац и Јавор успевали да постигну три. Младост ГАТ је успела да оде и корак даље пошто је Љубомир Фејса скривио пенал у 54, а Максимовић га искористио да би тачку на историјску бламажу Партизана ставио Милић голом у 58. минуту.

- Једини који после овакве утакмице може да се критикује сам ја. Моја наивност и доброта су нас коштале вечерас. Поклонили смо голове, не знам да ли се некад овако нешто десило. Обрукали смо се, очигледно нисмо спремни, а сигурно има и до мог знања - констатовао је Гордан Петрић по завршетку утакмице.

УБЕДЉИВИЈИ САМО ХАЈДУК 1976.

О РАЗМЕРАМА бламаже коју су Новосађани приредили синоћ Партизану довољно говори податак да је кроз историју у Хумској у лиги убедљивије славио само сплитски Хајдук. Сплићани су тог 9.маја у 27.колу првенства славили 6:1, а утакмица је остала упамћена по невероватној подршци навијача екипи и поред резултатског бродолома. То вечерас није био случај.

ПАРТИЗАН - МЛАДОСТ ГАТ 0:4 (0:2)

СТРЕЛЦИ: Гал у 4, Дал Бело у 11, Максимовић у 54. из пенала, Милић у 58.минуту за Младост. Стадион Партизана. Гледалаца: 2000. Судија: Станко Остраћанин (Краљево) 7.

ПАРТИЗАН: Поповић 5 - Живковић 5, Марковић 5, Саничанин 5, Урошевић 5 - Андраде 5 (од 46. Дијабате 5), Натхо 5, Пантић 5 (од 46. Мениг 5) - Баждар 5, Павловић 5 (од 46. Фејса 5 ), Рикардо 5.

МЛАДОСТ: Милојевић 7 - Илић 7, Ћосић 7,5, Хакман 7,5, Јанковић 7,5 - Максимовић 8, Денић 7,5 (од 84. Бјелош -) - Гал 8,5 (од 78. Мандић -), Митуљикић 8 (од 84. Бабић -), Дал Бело 8,5 (од 68. Марковић -) - Милић 8 (од 78. Видаков -)

Играч утакмице: Кристијан Дал Бело (Младост ГАТ).

БОНУС ВИДЕО: ПЕТРИЋ УТУЧЕН НАКОН БОЛНОГ ПОРАЗА: "Моја наивност и доброта су нас коштале"

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у граду љубави

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у "граду љубави"

У другој утакмици данашњег програма Серије А, Верона ће на "Бентегодију" угостити Торино (20.45), а овај меч може посебно интересовати навијаче са наших простора пошто неколико српских фудбалера игра за вечерашње ривале.

20. 09. 2024. у 07:30

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20