УЗБУДЉИВА ГОЛЕАДА У ЛУЧАНИМА! Звезда наставила да побеђује, Младост баш показала зубе (ВИДЕО)

11. 08. 2023. у 20:48 >> 20:48

ЦРВЕНА звезда је у трећем такмичарском мечу у новој сезони остварила трећи тријумф, али теже него што је очекивала: у Лучанима је савладана Младост са 1:4, а како су домаћини играли, не би уопште било незаслужено и да је резултат био "теснији". Шампион свакако јесте оставио бољи утисак и, на крају крајева, створио више прилика, а у кључним моментима и био присебнији, али је њихов ривал имао периоде изузетно квалитетног наступа.

Испрва се чинило да, због врло раног вођства, Звезда креће по нову лако остварену, убедљиву победу, али ова фудбалска прича није се одвијала као оне три преходтне (по 5:0 против Фиорентине и Војводине, те 4:0 против Напретка). Акција Олањинка - Митровић, коју је нови репрезентативац Србије главом завршио за 0:1, јесте била прва у овом шампионату у којој је Младост примила гол, али она није очајавала због тога. Напротив, екипа тренера Игора Савића кренула је по изједначење и по њега брзо стигла.

У 14. минуту и мрежа Звезде се први пут затресла у новој сезони. Била је то једноставна акција Лучанаца, одвијала се по левој страни напада, одакле је Жарко Удовичић центрирао а Величковић главом послао лопту у горњи леви угао, где голман Глазер није успео да је дохвати.

После тог шока за браница трона, уследило је 20-ак минута не само равноправне борбе, у којој је Звезда стварала и нешто више и нешто опасније прилике, које је "анулирао" њен бивши голман Саша Стаменковић, већ и борбе која је могла да задовољи укусе српских љубитеља фудбала. Разлог томе је врло храбар наступ домаћина, који је често правио проблеме фавориту једноставним акцијама и довољно брзом кретњом да одбрана црвено-белих на моменте стрепи.

Али, таман када су се обрадовале присталице Лучанаца што је дефанзивни блок њиховог омиљеног клуба успео да у 35. минуту натера Звезду да усред своје акције врати лопту голману, уследила је стпрљиво грађена акција црвено-белих кроз средину и - погодак.

Кангва је проиграо Олањинку на левој страни напада, и то уз лукаву кретњу Лучића (и могући прекршај над Букаријем), а потоњи стрелац је врло смирено прихватио лопту и савладао Стаменковића за другу Звездину предност на овој утакмици.

Крај првог и почетак другог полувремена протекао је у нешто офанзивнијем издању Лучанаца, који су преко Сремчевића умели да задају главобољу браниоцу трона, али је управо он био тај који је дао следећи погодак.

Гелор Канга је свој први такмичарски наступ у новој сезони обележио асистенцијом из првог додира с лоптом: одменио је у 62. минуту Лучића, па центрирао из корнера таман тамо где је Стаменић био. Шут који се десио том приликом довео је до промене резултата, с тим да је гол приписан Красоу, ког је лопта погодила и незнатно променила своју путању пре него што је одсела у мрежи.

Тај погодак је дефинитивно распршио наде екипе Младости да може до подвига, па су потом и спласли њени покушаји да се изнова матира Глазер, чиме је Звезда у много мирнијем ритму привела овај меч крају. Она је решила да га оконча и убедљивије, па је у самом финишу Канга погодио стативу, да би у 87. минуту млади резервиста Јован Мијатовић поставио коначних 1:4 на асистенцију врло запаженог Стаменића.

Наредни ривал Црвене звезде биће Спартак из Суботице, наредног викенда на Маракани, а Лучанци ће гостовати Напретку у Крушевцу.

КРАЈ! Младост - Звезда 1:4

94' - Тодоровић из Младости добија жути картон због повлачења Канге с леђа.

93' - Нова добра акција Звезде, која је завршена офсајд позицијом.

90' - Играће се четири минута судијске надокнаде времена.

88' - Кабић је заменио Красоа, који је у претходној акцији дотакао лопту (после одличног продора Стаменића по десној страни) таман толико да она стигне метар, два од њега, до Мијатовића, који је потом прецизним ударцем из срца шеснаестерца постигао погодак.

87' - Гол! Јован Мијатовић, само што је ушао, тресе мрежу Младости - 1:4!

84' - Букари и Олањинка напуштају игру, а у екипи Звезде мењају их Николић и Мијатовић

81' - Статива! Права опсада гола домаћих, пробала су тројица играча Звезде да постигну гол шутирајући с леве стране, но огроман број дефанзиваца није дозволио да лопта дође до мреже, потом се акција пребацила на десну страну, а када се лопта вратила лево - оданде је Кангва гађао доњи даљи угао гола и погодио оквир.

78' - Прилчно обећавајућу контру гостију зауставља капитен Младости, Милошевић.

75' - Ево и како је Звезда дала трећи гол у Лучанима:

74' - Тодоровић мења Величковића. Нешто преко два минута је трајао овај прекид.

Повреда стрелца за Младост, Величковића / Foto: Printskrin/Arena sport

71' - Нова принудна измена у Младости. Величковић се повредио. Пех за пехом за Лучанце...

68' - Повредио се фудбалер Младости Доналд Молс, мења га Марко Томић

65' - Пробала је Звезда брзо да постигне још један погодак, Канга се осоколио после оне асистенције на првом уласку у игру у сезони 2023/2024, но није довољно прецизно шутирао са дистанце.

Радост црвено-белих уз Лучанима / FOTO: FK Crvena zvezda

63' - Гол! Звезда води 1:3! Канга је први додир с лоптом у новој сезони "претворио" у асистенцију - извео је центаршут из корнера с десне стране, ниско је лопта летела, њу је шутнуо Стаменић, а Красоа је закачила на путу ка мрежи Лучанаца, па ће њему бити приписан погодак.

62' - Бахар врши две измене: Родића на терену мења Дегенек, а Канга дебитује у овој сезони, мења Лучића. У екипи Младости, опасног Уроша Сремчевића мења Марко Мирић.

61' - Појачава темпо Звезда, сада и Кангва шутира, изборили су гости корнер. Али, он ће бити изведен после измена.

60' - После неколико солидних офанзивних налета Лучанаца, Звезда је шутирала, тачније њен први стрелац на овом мечу, Стефан Митровић. Смело, не и прецизно.

55' - И једни и други врло офанзивно играју и публика може да види обострано отворен, борбен и конкретан наступ.

52' - Услед бакљаде Звездиних навијача дим се спустио на игралиште, па остаје нејасно да ли су у праву играчи Младости који се буне што је досуђен корнер за госте. Но, после њега, Кангва је шутирао са дистанце - и то не баш прецизно.

49' - Не престаје песма неколико стотина најватренијих присталица црвено-белих... Али, не престаје ни прилично добра игра домаћина, који јесте да губе, али су у другом полувремену за нијасну опаснији, конкретнији.

"Делије" у Лучанима, на мечу Младост - Звезда / FOTO: FK Crvena zvezda

48' - Прву шансу у другом делу меча створили су домаћини. Сремчевић је, други или трећи пут на мечу, направио проблем Родићу, успео да се загради и окрене покрај Звездиног дефанзивца, шутирао је - и то право у добро постављеног голмана гостију, Глазера.

46'- Почело је друго полувреме, са центра су кренули фудбалери Звезде

Крај полувремена, и то врло садржајног, не само због три постигнута гола. Звезда је двапут долазила до предности, захваљујући головима Митровића и Олањинке, Младост голом Величковића од 14. до 35. минута имала "реми у џепу", али је и прилично умела да намучи фаворита, како својим офанзивним акцијама, тако и добрим одбранама голмана Стаменковића. Нема сумње да следи занимљивих 45 минута. У ових првих, Звезда је имала лопту у свом поседу 63%, а шутирала пет пута више од ривала (10:2, од тога у оквир гола 7:2).

45' - Краћи прекид меча због повреде једног фудбалера Младости, али одмах ће се дуел наставити. Играће се минут судијске надокнаде времена.

43' - Букари добија жути картон

40' - Распламсала се борба. И један и други тим као да јуре да што пре постигну још један гол.

Радост ЗВездиних фудбалера после гола у Лучанима / FOTO: FK Crvena zvezda

36' - Таман су се обрадовале присталице Лучанаца што је дефанзивни блок њиховог омиљеног клуба успео да натера Звезду да усред своје акције врати лопту свом голману, али је онда уследила стпрљиво грађена акција црвено-белих кроз средину. Кангва је проиграо Олањинку на левој страни, уз лукаву кретњу Лучића (и могући прекршај над Букаријем), а потоњи стрелац потом је врло смирено прихватио лопту и савладао Стаменковића за другу Звездину предност на овој утакмици.

35' - ГОЛ! Олањинка је стрелац, Звезда опет води - 1:2!

33' - Све живља игра, јер су фудбалери Младости схватили да, уз овако добро организовану одбрану, могу да се "носе" са фаворитом и на његовој половини терена. Родић је принуђен да рукама заустави једну акцију Лучанаца, на линији која раздваја два дела игралишта.

Прекршај Родића на половини терена / Foto: Printskrin/Arena sport

31' - Четврти корнер је изборила Звезда и то после акције Красо - Букари - Лучић, која је завршена изблокираним ударцем са ивице казненог простора. А ударац из угла је окончан хватањем лопте од стране врло запаженог голмана Младости.

29' - Красо је шутирао са дистанце, ниско и - право у голмана Лучанаца Сашу Стаменковића.

29' - Још један солидан напад Младости, овога пута "зачињен" добрим дриблингом Уроша Сремчевића на десном крилу, а на крају је одбрана Звезде успела да отклони опасност.

27' - Букари је пробао да шутира са дистанце, после Звездиног корнера, на крају је то и учинио, али услед добре одбране двојице играча Младости, ударац је био изведен на брзину и врло непрецизно.

25' - Већ три узастопна напада Звезде домаћин зауставља прилично далеко од свог казненог простора. Добро је организована екипа тренера Игора Савића која, кад год има слободан ударац као сада, са великим бројем играча иде у шеснаестерац браниоца титуле. Као и пре минута, Звезда се одбранила, но није успела у намери да брзом акцијом искористи "указани" простор за контранапад.

23' - Врло занимљива фудбалска представа за сада, нема шта...

21' - Родић се у претходној акцији повредио, напустио је терен и указује му се помоћ. Привремено, Звезда ће играти с десеторицом.

Повређени Милан Родић / Foto: Printskrin/Arena sport

20' - Стаменић је озбиљно припретио ударцем главом после центаршута с деснес тране, али бивши голман Звезде Саша Стаменковић успео је да одбрани, бацивши се у десну страну. Непун минут касније, Родић је такође пробао главом да врати предност шампиону, а и тада је Стаменковић интервенисао, и то ухвативши лопту.

Одбрана Саше Стаменковића после покушаја Звездиног Стаменића да га главом савлада / Foto: Printskrin/Arena sport

19' - Ево како је Звезда примила први гол у новој сезони:

18' - Имала је Звезда контру три на два, Олањинка је пробао да сам то заврши с десне стране акције црвено-белих, али је само изборио корнер услед добре интервенције дефанзивца Младости.

15' - Била је то једноставна акција Лучанаца, одвијала се по левој страни напада, одакле је Жарко Удовичић центрирао а Величковић главом послао лопту у горњи леви угао, где голман Глазер није успео да је дохвати.

14' - Гол! Младост је изједначила, Марко Величковић је стрелац!

9' - Покушава Младост да што пре узврати, али добро организован везни ред Звезде пресеца те покушаје пре него што лопта стигне до најистуренијих играча.

5' - Олањинка је дошао до лопте на десној страни, пробио се скоро до гол-аут линије, а онда подигао лопту ка даљој, левој стативи, где је Митровић био и на правом месту и у право време, те главом постигао погодак за 0:1 у корист браниоца титуле. Ово је први гол који је Младост примила у новој сезони.

Стефан Митровић на мечу Младост - Звезда у Лучанима / FOTO: FK Crvena zvezda

4' - Гооол! Стефан Митровић главом доноси предност Звезди, на асистенцију Олањинке с десног крила.

2' - Први шут на мечу. Красо је извео слободан ударац с левог крила, Олањинка главом скренуо лопту, а голман домаћих (бивши чувар мреже Звезде, Саша Стаменковић) лако ју је ухватио. Рођен 5. јануара 1985, Стаменковић је други најстарији актер на терену. Старији је само његов капитен у Младости, Иван Милошевић (рођен 3.11.1984).

1'  - Меч је почео! Екипа Младости је кренула са центра

Поздрав капитена, Драговића и Милошевића, пред почетак утакмице у Лучанима / Foto: Printskrin/Arena sport

Ево и састава:

Младост: Стаменковић, Милошевић, Тумбасевић, Сремчевић, Јоксимовић, Варјачић, Нчамда, Ћирковић, Удовичић, Доњимани, Величковић

Црвена звезда: Глазер, Драговић, Мијаиловић, Родић, Стаменић, Кангва, Лучић, Митровић, Букари, Красо, Олањинка

Први пут у овој ситуацији

Победила је Звезда Фиорентину са 5:0 (у пријатељском мечу), па на старту првенства Војводину са 5:0, а онда и Напредак са 4:0. Међутим, иако има скоро просек од пет голова по утакмици у последњих петанаест дана, црвено-бели први пут откако их је преузео Барак Бахар играју као гости један такмичарски меч.

А гостују Лучанцима, који су код куће на почетку Суперлиге одиграли 0:0 са Радником, па у гостима победили новајлију, ИМТ, са 0:2.

Уочи меча

Тренер Црвене звезде Барак Бахар свестан је тежине задатка.

– Биће тешка утакмица, играмо као гости по први пут ове сезоне и то против тима који има четири освојена бода из прва два кола. У првом мечу су са 10 фудбалера играли 90 минута, и нису изгубили, тако да, очекујем тежак меч, али желимо да наставимо у овом ритму и одиграмо добро – почео је Бахар.

Црвено-бели ће бити десетковани у Лучанима. Поред Мирка Иванића неће наступити ни Александар Катаи.

– Нећу моћи да рачунам на Мирка Иванића, али већ од следећег меча ће моћи да игра. Катаи се враћа лакшим тренинзима, надам се да ће ускоро почети да ради у пуном режиму.

Настоји Бахар да упозна сваког ривала који ће очекивати Звезду у актуелној сезони.

– Припрема утакмице изгледа исто, али се адаптирамо на ривала, у зависности од њихових врлина и мана. Младост је добра и искусна екипа, а имају и младе и талентоване играче, уједно су и добри на прекиду, тако да морамо да будемо спремни и победимо. Гледао сам утакмице свих екипа у Суперлиги, морамо, мој стручни штаб и ја, да што боље научимо тимове у Србији. Посебна пажња је када радимо анализу за меч, тако да знамо све о њима и хоћемо то да покажемо.

Задовољан је Бахар односом свих играча, али верује у њихов напредак.

– Сви играчи имају успоне и падове у току игре, оно што видим код Митровића је да се труди, бори и залаже, тако да сам задовољан, али очекујем да сви напредују – подвукао је Бахар.

Бонус видео: Досад најлепши гол "нове" Звезде постигао је Срђан Мијаиловић