АУ КАКАВ ФУДБАЛ: Невероватне утакмице на отварању четвртфинала Лиге шампиона!

09. 04. 2024. у 22:57

Фудбалери Реал Мадрида и Манчестер ситија одиграли су нерешено 3:3, а реми су такође забележили и екипе Арсенала и Бајерна из Минхена 2:2.

Уткамица је почела врло сјајно за изабранике Пепа Гвардиоле. Већ у другом минуту Бернардо Силва је из слободног ударца преварио Андреја Лунина и довео Сити у вођство . Десет минута трајала је радост "грађана" јер је Едуардо Камавинга уз помоћ Рубена Дијаза довео Реал до изједначења. Већ након два минута, Реал је успео да дође и до вођства преко Родрига. Након ударних 15 минута на почетку утакмице, оба тима су смирила темпо и до краја полувремена није било већих узбуђења. Друго полувреме почело је у знаку Манчестер ситија. Нападали су "грађани" и стварали шансе док нису дошли до изједначења у 66. минуту преко Фила Фодена. Већ након пет минута уследио је преокрет. Јошко Гвардиол је правом бомбом са неких 20 ак метара поцепао мрежу и довео Сити понов у вођство. Нису се предавали "Краљевићи", већ након осам минута игре Фредерико Валведере довео је утакмицу у резултатски егал 3:3. Иако се темпо није смиривао и једна и друга екипа су желел и четврти гол, нажалост бројних навијача до тог поготка није дошло и коначан исход сазнаћемо у Манчестеру.

Арсенал је почео утакмицу силовито. Букајо Сака је довео "тобџије" у вођство у 12. минуту сјајним ударцем. И њихова радост није трајала дуго, већ само шест минута. Серж Гнабри је довео Бајерн до изједначења у 18. минуту на асистенцију Бена Вајта. Мреже су мировале до 32. минута када је досуђен једнаестерац за Бајерн, а успешно га је реализовао Хери Кејн. Са овим резултатом се и отишло на паузу. Иако је други део утакмице боље почео Арсенал, Бајерн је преузео иницијативу, и почео да доминира у нападу. Ту иницијативу нису успели да наплате, јер су изабраници Микела Артете врло брзо успоставили контролу и дошли до изједначења преко Ленарда Тросара у 76. минуту. Покушавале су "Тобџије" да припрете и да дођу до тоталног преокрета, али су момци које води Томас Тухел успели да одоле и да до краја меча сачувају позитиван резултат пред реванш у Минхену.

Реванш мечеви су на програму за седам дана. Док ће сутра снаге одмерити Атлетико Мадрид и Борусија Дортмунд, односно Пари Сен Жермен и Барселона.

БОНУС ВИДЕО: СПАСИЛАЦ: Овако је Катаи донео победу Звезди против Радника у Сурдулици

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у граду љубави

СРПСКИ ДЕРБИ У СЕРИЈИ А: Наши фудбалери у главним улогама у "граду љубави"

У другој утакмици данашњег програма Серије А, Верона ће на "Бентегодију" угостити Торино (20.45), а овај меч може посебно интересовати навијаче са наших простора пошто неколико српских фудбалера игра за вечерашње ривале.

20. 09. 2024. у 07:30

НАГЕ СЛИКЕ: Због ових радова је Меланија Трамп подигла глас (ФОТО)

МЕЛАНИЈА Трамп (54), бивша прва дама Америке, осврнула се на своје голишаве фотографије настале током њене манекенске каријере. Лепа Словенка изнела је став о контроверзним сликама у својој објави на друштвеним мрежама, везаној за њене предстојеће мемоаре под називом "Меланија".

19. 09. 2024. у 18:20