КРВАВИ МЕЧ У ХУМСКОЈ: Партизан победио Младост, утакмица у сенци тешких повреда (ВИДЕО)

12. 05. 2024. у 18:29 >> 19:35

Три кола пре краја Суперлиге Србије у фудбалу Партизан је у плеј-офу победио Младост из Лучана, али коначан резултат, 3:0, остао је у сенци тешких повреда које су се десиле на овом мечу.

Испрва је све било уобичајено - фудбалски, Партизан је имао више шанси, дао и гол преко Салдање, који је на ВАР-интервенцију поништен...

... а онда су се у 30. минуту страшно сударили саиграчи из гостујуће екипе.

Голман Жељко Самчовић и 13 година старији, 34-годишњи дефанзивац Милан Јоксимовић, сударили су се главама и стропоштали се на тло.

Крв је лила услед силине тог ударца главом о главу, а одмах су притрчали лекари, не би ли указали помоћ.

Неколико минута трајао је тај преглед, а на крају је хитна помоћ морала да одведе поменуте играче Младости у болницу.

Јоксимовић је, притом, однет на носила у медицинско возило, а млади голман Самчовић је успео да одшета са игралишта, уз помоћ чланова стручног штаба.

Грогирани гости су недуго затим капитулирали.

Натхо је био стрелац, па иако је погодак најпре поништен, због позиције у којој су се налазили црно-бели приликом те брзе акције пуне кратких додавања, ВАР је пресудио да никаквог офсајда није било.

И поред тога што је Партизан почетком другог полувремена покушавао да зада коначан ударац Лучанцима, управо је екипа Младости почела да игра конкретније. Толико, да је у јунака израстао голман домаћих, Александар Јовановић.

У 62. минуту Јовановић је фантастично одбранио Тумбасевићев ударац главом, да би потом двапут био непремостива препрека за Величковића: једном му је одбранио ударац којим је лопта с лева послата у даљи горњи угао гола Партизана, а потом, 13 минута касније, у 76, и "зицер" када се поменути играч Младости добро извукао из петерца, не и савршено захватио "повратну лопту.

Казна за те киксеве или, ако ће се у први план са правом ставити бравуре Партизановог голмана, награда за Јовановићеве мајсторије - стигла је у самом финишу: додавање Стојковића искористио је у 85. минуту Салдања да са дистанце удвостручи предност.

У судијској надокнади времена гол је дао и Самед Баждар, и то после катастрофалног поигравања ветерана на голу Младости, Саше Стаменковића, а након што је поставио коначан резултат, млади играч црно-белих је то прославио држећи кажипрст на уснама, и то окренут ка сопственој клупи...

На крају, по Партизан је најважније да је остварен примарни циљ - прекинута је црна првенствена серија, забележн је тријумф, а баш њиме су се црно-бели вратили на друго место табеле Суперлиге, са два бода више од ТСЦ-а.

Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

19. 09. 2024. у 14:07