ЦРВЕНА ЗВЕЗДА У ЛИГИ ШАМПИОНА! Маракана "прогутала" Боде, преокрет црвено-белих за историјски успех!

28. 08. 2024. у 22:57

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Боде глимта резултатом 2:0 у реванш мечу плеј-офа квалификација и пласирали се у групну фазу Лиге шампиона.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА У ЛИГИ ШАМПИОНА! Маракана прогутала Боде, преокрет црвено-белих за историјски успех!

Добро су црвено-бели започели прво полувреме. Кренули су агресивно са жељом да што пре стигну до гола. Ређале су се шансе пред голом Бодеа, али је недостајала права завршница. Дуарте, Олајинка и Иванић били су неспретни пред самим голом, а само је један покушај Хванга у 13. минуту ишао у оквир гола.

ПРЕУЗМИ БЕСПЛАТАН БОНУС ЗА КЛАЂЕЊЕ
--> 3000 ДИНАРА БЕЗ ДЕПОЗИТА! <--

Међутим, све је кренуло боље у 26. минуту када судија показао на белу тачку. Неопрезан је био дефанзивац Бодеа и неспретно је оборио Милсона на ивици шеснаестерца, а лопту је узео Бруно Дуарте. Бразилац је сигруно шутирао и матирао Хаикина за 1:0 чиме је утакмица враћена на "почетак". Наставили су црвено-бели са офанзивом до краја првог дела утакмице међутим и поред неколико опасних шанси Олјанике и Иванића, није било промене резултата до краја првих 45 минута.

Кренули су офанзивно црвено-бели и у другом полувремену. Покушавали су што пре да дођу до гола који ће им гарантовати Лигу шампиона. Боде је у првих неколико минута покушао да запрети преко Фета, који је у пар контранапада запретио Илићу, али је голман Звезде сјајно реаговао. Права ерупција одушевљења догодила се у 59. минуту када је Елшник шутирао, али је лопта завршила у корнеру. Међутим, управо је Словенац извео корнер, а Спајић се најбоље снашао у шеснаестерцу и повисио на 2:0.

У наставку меча, Звзеда је играла мирно иако је Боде преузео иницијативу. Црвено-бели су се квалитетно бранили,а успут вребали шансе из контранапада и прекида. Имали су изабраници Владана Милојевића неколико добрих прилика преко Иванића и Ендијаеа, али поново није било добре завршнице. Међутим то није сметало Црвеној звезди да издржи до самог краја и да са 2:0 на свом стадиону прође у потпуно нову Лигу шампиона.

Црвена звезда - Боде 2:0

Друго полувреме:

90' + 6' - Крај меча! Звезда је у Лиги шампиона.

90' + 5' - Успела је Звезда да одузме посед Бодеу. Црвено-бели држе све конце у својим рукама.

90' +1' - Поново сјајна прилика за Звезду, али сјајно брани голман Бодеа. Лука Илић је шутирао.

90' -  Играће се још пет минута!

90' - Опасно је било за Звезду, али Ђига сјајно интервенише.

88' - Хванг је шутирао, али поново Хаикин добро интервенише.

87' - Прекршај за Боде. Слободан ударац са неких 25 метара. Пума је зарадио жути картон.

86' - Иванић напушта игру, а улази Лука Илић.

84' - Игра се претежно на средини терана. Боде има нешто већу иницајтиву и покушавају да дођу до резултата који им може обезбедити макар продужетак, али се Звезда добро брани.

80' - Поново је Иванић упутио ударац из даљине, али Хаикин је успео да одбрани.

77' - Покушао је Мата, али лак плен за Марка Илића.

76' - Иванић је потом имао одличну прилику, али није успео да постигне гол.

75' - Сјајну је прилику имао Ендијае. Кренуо у контру дошао до ивице шеснаестерца али се спетљао и погрешио.

72' - Игру су напустили стрелац Дуарте и Олаијна, а у игри су Ендијае и Далсио. Пре њих је Пума ушао уместо Милсона.

69' - Центрирао је резервиста Цинкернагел, али потпуно непрецизно. Боде тренутно држи лопту и напда, али за сада, нема озбиљније претње.

22.25 -  Овако је Звезда повела са 2:0

64' - Била је велика опасност за Звезду, али је Спајић успео да изблокира ударац. Други корнер за Боде.

61' - Фредерик Сјеволд је зарадио жути картон.

59' - ГОЛ! После корнера Спајић је постигао гол и Звезда води са 2:0.

58' - Била је добра прилика за Звезду из даљине. Елшник је шутирао.

56' - Био је опасан ударац Фета, али Илић брани.

56' - Била је опасна ситуација за Звезду. Боде је био у контри, али је Мимовић фантастично интервенисао и отклонио сваку опасност.

54' - Груб прекршај направио је Елшник, па му је судија показао жути картон.

52' - Сада је Боде кренуо мало офанзивније, али ни њихов центаршут није био прецизан.

48' - Кренула је Звезда офанзивно, али без праве прилике. Милсон је повео напад, али није успео да пронађе Дуартеа.

46' - Почело је друго полувреме! Црвена звезда је кренула са центра!

Прво полувреме:

45' + 1' - Крај првог полувремена! Црвена звезда води 1:0 против Бодеа!

45' - Поново је Звезда имала корнер, али није било опасности по Боде. Играће се још један минут.

44' - Пробао је Милсон из даљине, али потпуно непрецизно.

42' - Милсон је пао и држао се за ногу, али успева да настави меч.

40' - И даље црвено-бели прете, али сада је много мање опасности за Норвежане, међутим Звезда диктира темпо утакмице.

35' - Сада је опао темпо игре на обе стране. Звезда полако покушава да дође до гола. Елшник је пробао из даљине, али лак плен за голмана Бодеа.

21.36 -  Овако је Звезда повела против Бодеа

31' - Велика шанса за Звезду! Поново је Олјаника шутирао, али пречка је спречила 2:0.

27' - Олајинка је добро шутирао, али лопта је отишла у корнер! Траже црвено-бели пенал, али ништа од тога!

26' - ГОЛ! Дуарте је реалзовао једанаестерац!

24' - Пенал за Звезду! Милсон је неспретно оборен у шеснаестерцу од дефанзивца Бодеа!

22' - Поново је Звезда имала добру акцију, али завршница је недостајала. Сеул се није добро снашао.

17' - Поново црвено-бели прете! Олајинка је узео лопту Бјеркану и додао до Дуартеа, али је Бразилац лоше реаговао.

16' - Елшник је извео слободан ударац, али јако лош центаршут и лопта је отишла далеко до гола.

13' - Са неких двадестек метара шутирао је Хванг. Био је то одличан ударац, али је Хаикин одбранио и послао лопту у корнер.

12' - Био је у доброј прилици Олајинка, али је претерао. Направио је "потез више" и голман Бодеа је то лако прочитао, те спречио опасност.

8' - Добила је Звезда поклон корнер, али га није искоритила. Остаје 0:0.

6' - Добар напад Звезде! Олајинка је имао сјајну прилику, али је пропустио. Лопту је дочекао Иванић али поред гола.

5' - Милсон је центрирао, али није био прецизан. Без проблема су играчи Бодеа рашчистили гужву у шеснаестерцу.

4' - Боде је ушао нешто агресивније у дуел! Имали су већ неколико напада, а сада имају и први корнер!

1' - Утакмица је почела! Боде је кренуо са центра!

20.58 - ДВА ДАНА ПРЕД КОНЦЕРТ НА УШЋУ: Бајага дошао да подржи Звезду (ВИДЕО)

20.31 - Навијачи Црвене звезде "запалили" стадион.

20.20 - На стадион Црвене звезде су пристигли и навијачи Бодеа.

20.11 - Иако је до утакмице остало нешто мање од 50 минута, редови на улазу стадиона "Рајко Митић" су огромни.

19.56 -  Велики број навијача пристиже на "Маракану". Такође је огроман број људи испоштовао позив Црвене звезде и обукао црвено-бели дрес.

19.46 - Ево и састава!

Звезда: Илић - Мимовић, Ђига, Спајић, Сеол - Елшник, Хванг - Олајинка, Иванић, Милсон - Дуарте

Боде: Хаикин - Сјеволд, Бјертуфт, Гундерсен, Бјеркан - Евјен, Берг, Фет - Мата, Хег, Хауге

На клупи црвено-белих су: Гутеша, Љивић, Канга, Ендијае, Катаи, Пума Родригез, Далсио, Родић, Л. Илић, Дркушић, Пруцев

Резерве Норвежана: су Лунд, Нилсен, Аукленд, Салтнес, Мое, Фелемерсен, Серли, Капскармо, Томич, Серенсен, Зинкернагел, Микелсен

19.31 - Важно упозорење Црвене звезде:

Пред сам меч, црвено-бели су подсетили да су под условном казном УЕФА, те да прети затварање целе северне и источне трибине ако се било какав предмет или пиротехника баци са трибина ка терену

18.53 - МИЛАН БОРЈАН ОДУШЕВИО "ДЕЛИЈЕ": Послао моћну поруку пред меч Звезда - Боде (ФОТО)

Уочи меча:

Црвено-бели дочују норвешку екипу на препуном стадиону "Рајко Митић" у жељи да изборе четврто учешће у Лиги шампиона, а друго за редом. Ово је историјска прилика за изабранике Владана Милојевића, а разлог је тај што ће моћи да буду први српски клуб који ће играти у новом формату Лиге шампиона.

Боде је у првом мечу био боља екипа и славио резултатом 2:1, али је Звезда голом Огњена Мимовића успела да сачува наду пред реванш и да пред великим бројем својих навијача направи фантастичан резултат.

Оно што, такође, може да охрабри црвено-беле јесте да и у случају пораза, имају  обезбеђено играње у групној фази Лиге Европе.

БОНУС ВИДЕО: "ДАЋЕМО СВЕ ОД СЕБЕ У РЕВАНШУ": Огњен Мимовић верује да ће Звезда ући у Лигу шампиона

МОТА ЈЕ ЗАТЕГАО ОДБРАНУ, А ВЛАХОВИЋ ЋЕ СЕ ПОБРИНУТИ ЗА ГОЛОВЕ: Јувентус има част да отвори Лигу шампиона у новом формату

НЕКАДАШЊИ шампиони Европе Јувентус и ПСВ Анјдховен чине један од два пара који ће овог уторка отворити такмичење у Лиги шампиона. Утакмица у Торину, као и она у Базелу, где играју Јанг бојси и Астон вила, почиње у 18.45.

17. 09. 2024. у 07:45

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! Новости откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

ЈА САМ ХРИШЋАНСКИ ВИТЕЗ! "Новости" откривају шта је Немања Мајдов написао надлежнима када је чуо да ће да га суспендују јер се крстио

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је писмо, као своју одбрану, послао надлежним спортским властима када су отворили истрагу против њега.

18. 09. 2024. у 16:24